Miloš Kadlec nedávno ve svém článku upozornil na prapodivný dokument, který odvysílal kanál Prima Zoom. V údajně dokumentárním seriálu „Podivuhodná věda“ je zpochybňována Darwinova teorie nesmysly.

Pořadem „Podivuhodná věda“ se zabývala i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Odpověď byla poněkud zvláštní. „Úvod pořadu zmiňující roli CIA lze považovat za propagandistický (a zbytek do značné míry za fabulativní), nicméně nezbývá než konstatovat, že se jedná o autorský dokument, u něhož nelze nárokovat objektivitu a věcnou správnost. Existuje jistě určitý divácký segment, který podobné obsahy vyhledává a je pouze jeho věcí, jaký k němu zaujme osobní postoj. Zákonný  postih  vysílání  podobných  pořadů  by  byl  nesmyslný, jediným  efektivním  nástrojem v daném kontextu je mediální výchova a zvyšování vzdělanosti obecně,“ domnívají se radní.

Stojí za to připomenout, že FTV Prima je šířením konspirací nejrůznějšího druhu známá. V roce 2009 v hlavní zpravodajské relaci odvysílala reportáž i o chemtrails. Více o reportáži (od času 3:45) a konspiraci chemtrails v pořadu Tajemno a záhady.

TV Prima před časem odvysílala konspirační reportáž o Georgi Sorosovi. „Americký miliardář George Soros ovlivňoval volby do Evropského parlamentu v roce 2014,“ otevírá převratnou reportáž v hlavním zpravodajství TV Prima česká miss roku 2016 Gabriela Kratochvílová a ustaraným pohledem ji podporuje přísedící mistr světa v desetiboji Roman Šebrle. Jediným zločinem, který Soros podle Primy udělal je, že podporuje neziskové organizace a nezávislá média. Děsivě znějící, ale fakticky nic neříkající tezi v reportáži podpořily tři osoby: Petr Žantovský, Erik Best a Václav Klaus — všichni tři hodně varovali, méně už svá varování dokládali.

Prima konspirace všeho druhu šíří už léta a zdá se, že ani po spojení se CNN nehodlá nic měnit.


Tip na dokument poslal projekt Dezinformace


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com