V souvislosti s incidentem v Ústí nad Labem došlo i k trochu komické situaci. Jindřich Rajchl tam pomlouval Rusko, že je stejně zkorumpovaná země a špatná jako Ukrajina. Ohledně korupce je to víceméně pravda, Rusko je na tom, tedy podle nezávislých ukazatelů, ještě trochu hůře.

Zajímavé je, že Rajchl se distancoval od Ruska v Ústí na Labem, kde se předtím nechal podporovat od senátora, proruského aktivisty a bývalého komunisty Jaroslava Doubravy. Přitom Doubrava jednal před volbami na Krymu se šéfem tamější ruské administrativy Sergejem Aksjonovem.

Paradoxně v ten samý den byl odsouzen jeden z účastníků Rajchlovy březnové demonstrace za to, že měl na sobě nášivky podporující teroristickou skupinu Wagnerovců. Obviněn byl ze spáchání přečinu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia. „Obviněnému byl uložen trest odnětí svobody v trvání 6 měsíců s podmíněným odkladem zkušební doby na 2 roky a peněžitý trest ve výměře 30 denních sazeb ve výši 400 Kč, tj. v celkové výměře 12 000 Kč,“ uvedla Švíglerová.

Navíc dostal od soudu trest zákazu pobytu v Praze na dobu jednoho roku. Kamera Novinek zachytila muže na demonstraci 11. března. Na batohu měl nášivku s písmenem Z, které je symbolem ruského vraždění na Ukrajině. 

 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.