Ještě jednou, a naposledy, se budeme věnovat konfliktu v Teplicích. Zde došlo minulou sobotu k incidentu, kdy skupina aktivistů vyprovokovala střet s cizinkou muslimské víry a následně jeden z nich muslimy dokonce ohrožoval plynovou pistolí. Více zde a zde

Čeští aktivisté z protiislámského hnutí se stále snaží tento konfliktv zlehčovat nebo dokonce tvrdit, že agresory byli cizinci. Následující video dokazuje, že jeden z aktivistů, který na FB vystupuje pod přezdívkou „Ládík Furt Buzerovaný” pobíhal po parku se zbraní v ruce. A to nikoliv jen v době, kdy se cítil být ohrožený. Video dokazuje, že zbraň ukazuje všem na odiv i v době, kdy se vrací s pivem z nedalekého výčepu a evidentně ho v tento moment nikdo neohrožuje.

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.