TEPLICE – Známá aktivistka Iva Procházková se vydala v sobotu se skupinou svých příznivců do lázeňského parku Šanov v centru Teplic. Šla sem, jak sama přiznává ve svém statusu, protestovat proti arabským hostům. Park je znám tím, že do něj chodí lázeňští hosté převážně z muslimských zemí.

V odpoledních hodinách celá věc eskalovala v konflikt. Iva Procházková tvrdí, že konflikt vyvolala jakási „muslimka mluvící česky“. Podle Policie ČR však za konfliktem stojí samotní aktivisté, jejichž cílem bylo vyvolat zde spor. A to se jim také podařilo. Jeden z protestujících Čechů dokonce vytáhl na cizince plynovou pistoli a vyhrožoval mu zabitím.

 „V sobotu kolem osmnácté hodiny došlo v šanovském parku k verbálnímu střetu několika osob, zřejmě z důvodu rozdílné etnické příslušnosti a náboženského vyznání. Celý incident eskaloval poté, co na místo přijel manžel cizinky, která se cítila být napadena, a chtěl si okolnosti celého problému vyjasnit s mužem, který měl jeho manželce vyhrožovat. Konflikt vyvrcholil ve chvíli, kdy měl čtyřicetiletý muž, který ženu předtím verbálně napadl, vytáhnout svou plynovou pistoli, kterou prý natáhl a mířil s ní na manžela poškozené. Přitom mu měl vyhrožovat zabitím kvůli jeho náboženskému vyznání.

    Další podezřelou je 44letá žena, která měla poškozeného taktéž verbálně napadnout a mluvit o zabití v souvislosti s jeho nekřesťanským náboženským vyznáním. Policisté bezprostředně po incidentu podezřelého muže a ženu zadrželi, následně byli obviněni z přečinu násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci. Oba jsou vyšetřováni na svobodě, bližší okolnosti celého případu prověřují tepličtí kriminalisté,“ napsal nám komisař por. Bc. Daniel Vítek.

Nepřesná interpretace konfliktu má stovky sdílení.

AKTUALIZACE: Paradoxní je, že přítomnost zbraně v konfliktu dokazuje i video paní Procházkové, která se staví do role údajné (falešné) oběti. V čase 0:55 je slyšet mužský hlas, který říká: “ty vole, on na ni vytáhl pistol, ne? … devítku… Jděte mu říct, ať to nedělá”

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com