Ivan Smetana, který provozuje KTV Live, je člověk, který je přesvědčen o své důležitosti. Osobně se ho dotýkají i věci, které jsou běžným podvodem. Nedávno se rozčiloval, že na jeho iPhone vyskočila hláška „Váš iPhone byl hacknut“. Jedná se však o klasický podvod, který rozhodně není zaměřen proti němu a může se s ním setkat každý. Ostatně už i z jeho videa je zřejmé, že otevřel jen nějakou webovou stránku, na které je hláška umístěna.

„Vyskakovací okna ´Váš iPhone byl hacknut´ je podvodná webová stránka navržená tak, aby spustila známý taktický scénář, který má uživatele přimět ke kliknutí na vadné reklamy a stáhli si potencionálně nežádoucí program. Aby bylo dosaženo svého cíle, vyskakovací okno ´Váš iPhone byl hacknut´ tvrdí, že zařízení uživatelů byla napadena a oni potřebují přijmout naléhavá opatření, aby získali zpět kontrolu nad svými stroji, aby se vyhnuli dalšímu poškození. Váš telefon ve skutečnosti nebyl napaden a nemusíte nic kupovat ani stahovat. Uživatelé by však měli použít důvěryhodný antimalwarový produkt, aby zjistili, co je příčinou toho, že se jim tato podvodná stránka vyskočila,“ píše Enigma Software.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.