Jak už jsme několikrát psali, v ČR působí i sekta lidí, kteří neuznávají existenci České republiky. Myslí si, že Česká republika je nějaká korporace a ČSFR nikdy nebyla rozdělena. Jakkoliv rozdělení mohl být sporné, k rozdělení došlo a rozhodně každý občan je povinný dodržovat zákony.

Lidé ze sekty „Legitimní veřitelé ČR“ navíc jdou tak daleko, že rozesílají nebo doručují nejrůznějším úředním osobám výhružné dopisy, ve kterých se snaží úředníky nebo policisty odradit od úkonů proti nim. Například Městskému úřadu ve Vlašimi už však s těmito bizarními postavami dochází trpělivost a jednu z těchto osob pokutovali ve výši 2 000 Kč. V případě nezaplacení taková pokuta může být vymáhána exekučně.

Jen malá poznámka na závěr. Doufejme, že pokud tito lidé neuznávají ČR, nechtějí od České republiky nic. Ošetření u lékaře, sociální dávky nebo důchod.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.