Bývalý šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš zveřejnil 15. dubna na svém twitterovém účtu příspěvek, který je ukázkou eristické figury non sequitur. V příspěvku tvrdí, že kdo kritizuje Společnost pro obranu svobody projevu je proti svobodě slova.

Jeho výrok má stejnou hodnotu, jakou by mělo tvrzení, že odpůrcům prokremelské iniciativy Mír a spravedlnost vadí mír. Stoniš tak SOSP staví do pozice nekritizovatelné entity.

Pro úplnost je ještě nutno dodat, že členem poradního sboru Společnosti pro obranu svobody projevu je také konspiracista Zbyněk Passer, který obhajoval Putina nebo dále šířil lži Aeronetu o červených kartách pro Zemana. Zdeněk Passer psal do Reflexu v době, kdy tam byl Stoniš šéfredaktorem, což znamená, že Stoniš s proputinovským lhaním souhlasil, nebo mu alespoň nevadilo (Putinova obhajoba vyšla právě v Reflexu).

Tím netvrdíme, že SOSP je jasně prokremelským spolkem. Faktem je, že v České republice svoboda slova garantovaná ústavou. Má však zákonné hranice. Zároveň provozovatelé sociálních sítích si určují pravidla ve smluvních podmínkách.

Napsal: Miloš Kadlec, doplnil Jan Cemper.


author