Jiří Černohorský patří mezi nejvýraznější postavy dezinformační prokremelské scény (propagace zájmů a politiky RF, útoky na zakotvení ČR v západních strukturách jako je EU a NATO) a zároveň také známá tvář tuzemského extremismu je řečníkem i organizátorem demonstrací. Má politickou podporu z nejvyšších pater politiky ČR. Jeho ekonomické zázemí je nejasné a pravděpodobně problematické.

Černohorský se stál známým díky:

Jiří Černohorský primárně působí na Facebooku. Jeho profil byl už několikrát FB zablokován za šíření nenávisti a výzvy k násilí. Má profil na ruské sociální síti VKontakte. Jinak se objevuje v TV Barrandov a jeho doménou jsou demonstrace všeho druhu po boku dalších známých figur extremistické a dezinformační scény (Jovanovič, Žák, Bartoš aj.)

Celý report za září 2019 si přečtěte zde.


Elfové je v českém internetovém prostředí sebeprezentační název anonymní aktivistické skupiny, která si vzala za cíl „boj s internetovými trolly, kteří šíří dezinformace a proruskou propagandu“. Skupina se zformovala v roce 2018 po vzoru obdobných skupin v pobaltských státech, například Litvy, kde podobná aktivita vznikla asi o pět let dříve. Přijala od nich také označení za elfy.