Za SPD Tomia Okamury chce, jako nezávislý, kandidovat do senátu také Hynek Blaško. Hynek Blaško je generálmajor Armády ČR. Vojenskou činnou službu ukončil 31. července 2012, kdy odešel do zálohy. Do svého odchodu do zálohy byl velitelem Společných sil AČR. Společné síly AČR existovaly jako součást Armády České republiky v letech 2003 až 2013. Pod Velitelství společných sil v tomto období spadaly pozemní i vzdušné síly. V roce 2013 došlo na základě závěrů Bílé knihy o obraně ke zrušení Společných sil a obnovení samostatného Velitelství pozemních sil a Velitelství vzdušných sil.

Za tu dobu však Hynek Blaško zřejmě zanevřel na českou armádu a zapomněl i to, že je členem NATO. Ve svých rozhovorech pro Parlamentnílisty.cz šíří proruské konspirace. Například odmítá to, že proruští separatisté sestřelili na Ukrajině, za pomoci ruské techniky, civilní letadlo. „Uvítal bych konečně, kdyby některý z těch křiklounů přinesl pádné argumenty a důkazy, že je Rusko skutečným nebezpečím. Jinak je to mlácení prázdné slámy. Domnívám se, že se tím křikem mají zakrýt skutečné problémy, se kterými se „západní“ společnost potýká a které si nechce připustit. Kauza Skripal je jedna velká blamáž a opět bez důkazů se cosi tvrdí, aniž se cokoli jasně a bez jakékoli pochyby dokázalo. Nevyšel novičok, vytáhlo se tedy nešťastné dopravní letadlo, které Rus údajně sestřelil nad Ukrajinou,“ napsal Blaško na svůj Facebook.

Ve skutečnosti existují i fotografie, kde se proruští separatisté kusy civilního letadla chlubí. Vyšetřovatelé přitom navíc ze statelitních záběrů zjistili, že vojenská technika, která letadlo sestřelila, vyjela ze základny ruské armády. „Raketový systém Buk použitý při sestřelení malajsijského Boeingu 777 nad Donbasem byl součástí ruských ozbrojených sil. Patřil pod brigádu protivzdušné obrany sídlící v Kursku, uvedl mezinárodní tým vyšetřovatelů,“ píše Idnes o závěru vyšetřovatelů.

Hynek Blaško sdílí na svém profilu i hoaxy. „Touto zprávou informuji Facebook o tom, že šíření, kopírování, využívání mých osobních údajů, nebo jakékoli jiné akce ve vztahu k mému profilu na sociální síti je bez mého svolení zakázáno. Tento zákaz se vztahuje rovněž na zaměstnance, studenty, agenty nebo jakýkoliv jiný personál, který je tímto nebo jiným způsobem smluvně spojen s Facebookem,“ psal smyšlené upozornění Blaško.

Skutečnost je taková, že na svůj profil můžete psát co chcete a Facebook se tím řídit nemusí (a nikdy nebude). Uživatelé jsou povinní se řídit Pravidly užívání, s čímž souhlasili v okamžiku založení účtu. A samozřejmě platnými zákony, stejně jako je jimi nucen řídit se Facebook. To, s čím jste souhlasili při založení účtu, ale nijak změnit nemůžete, ani vzít zpět. Nebo, respektive, můžete – ale jedině tak, že přestanete Facebook používat,“ píše o hoaxu Lupa.cz.

Blaško se na Facebooku také chová verbálně velmi agresivně. „Kdyby dal Foldyna tomu magorovi pěstí, možná by se mu rozsvítilo,“ napsal na adresu kandidáta do senátu Martina Uhlíře, který byl napaden poslance Jaroslavem Foldynou při vítání gangu Noční vlci. Koho všechno Foldyna obdivuje, jsme psali zde. Včera také vyšla zpráva, že Noční vlci expandují na Slovensko.

Vraťme se ovšem ke kandidatuře generála v záloze do senátu. Hynek Blaško chce kandidovat za senátní obvod Chrudim. „Vážení přátelé, příznivci, rozhodl jsem se přijmout nabídku SPD, abych s její podporou kandidoval jako nezávislý kandidát do Senátu v senátním obvodu 44 Chrudim,“ napsal na svůj profil. „Trápí mě, ale nedostatek financí na kampaň, protože, jak jsem zde již psal, naletěl jsem kamarádovi, který mě připravil o veškeré úspory. Nezbývá mi než se obrátit na Vás a požádat Vás o jakoukoli finanční podporu na transparentní účet 2900839572/2010, variabilní symbol 10044, specifický symbol 44, do textu pro příjemce uveďte prosím DAR PRO KANDIDÁTA DO SENÁTU HYNKA BLAŠKO,“ dodává.

Právě nedostatek financí se zdá hlavním důvodem jeho kandidatury do senátu. „Co se mi honí hlavou je, že soudy a represivní aparát nefungují, jak mají a souhlasím s p. premiérem, který to kritizuje. Nechal jsem se zblbnout kamarádem, který mi neustále líčil, jak peněžní ústav likviduje moje úspory a nezhodnocuje co se tam ukládá. Nabídl mi, že když mu je svěřím, že je bude náležitě zhodnocovat. Vydrželo mu to asi tři roky. Pak konec,“ postěžoval si v únoru Blaško. „Vážení přátelé vzhledem k situaci bych rád věděl kolika lidem dluží pan Ing. Josef Adamec, bytem Určice 431, nebo Dětkovice, dle potřeby úkrytu před exekutory. Je jednatelem fy VALVOLINEX s.r.o. plus dalších firem. Rodinka si žije spokojený život, ke kterému jí pomohly půjčky od blbců jako jsem já, ale splácet co ukradli to ne,“ dodal v jiném příspěvku.

Zajímavostí také je, že chce kandidovat za volební obvod Chrudim. Přitom k volebnímu obvodu nemá žádný vztah. Generál v záloze bydlí v obci Velký Osek a své propagační fotky má z Kolína. Ve volební obvodu Kolín se přitom bude volit za dva roky. Je tedy jasné, že Blaška tlačí čas, jinak by si počkal tam, až se bude volit tam, kde ho lidé znají.

AKTUALIZACE: Hynek Blaško se účastnil i srazu gangu Noční vlci Evropa 4. května 2018 na Slovensku. Na fotce vpravo drží prapor “vojáků v záloze”, kteří se vyhraňují proti NATO. O tom, že Noční vlci vytvářejí na Slovensku vojenskou základnu jsme psali zde

Líbí se Vám naše práce? Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.