O Štefanu Harabinovi, právníkovi a kandidátovi na funkci slovenského prezidenta, jsme psali 27. prosince 2018 v článku Stanislav Novotný adoruje Štefana Harabina.

Na slovenské facebookové stránce Prečo ľuďom hrabe, která se zabývá různými excesy a hoaxy veřejně činných osob, je v příspěvku z 12. února 2019 sdílen odkaz na zhruba pětiminutové video z Harabinova setkání s voliči v hospodě v Žiaru nad Hronom ze stejného dne.

V projevu Harabin slibuje, že pokud se stane prezidentem, vypoví Istanbulskou úmluvu do tří dnů. Dále se můžeme mimo jiné dovědět, že protiruské sankce jsou protiprávní, protože nejsou schválené Radou bezpečnosti OSN, že je nesmysl provokovat Rusko a že nás [myšleno Slováky, stejně jako v dalším textu] Anglosasové v NATO ženou do války s Ruskem stejně, jako Hitler při útoku na Rusko hnal před armádou přes minová pole civilisty, a že si z nás dělají předpolí, aby sem Ruskové namířili rakety a abychom se my Slované stříleli mezi sebou. (Zmínka o Anglosasech jasně odkazuje na původ myšlenky z Ruska, kde jsou někteří státní ideologové, jako třeba Nikolaj Starikov, doslova posedlí údajným mnohasetletým spiknutím Angličanů či Anglosasů proti Rusku.)

Poznámka šéfredaktora: Slovensko Istanbulskou úmluvu zatím neratifikovalo a prezident nemá pravomoc vypovídat mezinárodní smlouvy.


author