Poměrně virálně se na Facebooku, ale i dalších platformách, šíří video, kdy si Policie ČR došla pro Ivana Smetanu, který jen znám šířením dezinformací na stránce KTV Live. Stejně jako ostatní pseudovlastenci i on vybírá od důvěřivců peníze na své osobní potřeby.

Ivan Smetana si nyní oblíbil podávat trestní oznámení na kohokoliv, kdo o něm napíše cokoliv špatného. Například podal trestní oznámení i na redaktory deníku N nebo na mě jako šéfredaktora webu. Policie samozřejmě jeho oznámení zamítla, čímž se dostala do jeho nelibosti. Smetana následně podal další nesmyslné trestní oznámení na samotnou policii, že se prý dopouští vlastizrady, sabotáže a teroristického útoku.

Nepovedený zásah policie souvisel s tímto podáním. Policie ČR má povinnost se zabývat každým oznámením, včetně nesmyslných oznámení z pera Ivana Smetany. Ivana Smetanu tedy pozvala na podání vysvětlení. Ten se však k němu nedostavil. Policisté tedy vyslali k Smetanovi domů policisty, aby ho upozornili, že je nutné se na podání vysvětlení dostavit. Maskovaní byli z toho důvodu, že policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu nechtějí zveřejňovat své obličeje.

Nyní je to právě Ivan Smetana, který se vyhýbá úředním postupům a paradoxně je to on, kdo maří vyšetřování, ačkoliv sám oznámení podal. Za maření vyšetřování mu hrozí správní pokuta až ve výši 50 000 Kč.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.