Jana Peterková má i další problém, nejen nedávný případ z Měšic. Za říjnové video, ve kterém tvrdila, že nemocnice jsou prázdné a o zdravotnících dokonce uvedla, že „nemají do čeho píchnout a pokuřují na pracovišti“, s ní byly zahájeny úkony v trestním řízení. „Když už víceméně jde teď o všechno, o životy našich dětí, které brzo začne odvážet z karanténních uzavřených bytů armáda a bude jim násilím nutit vakcínu,“ tvrdila také ve videu.

„Ve věci možného protiprávního jednání osoby Jana Peterková ve smyslu Šíření poplašné zprávy dle ust. § 357 tr. zákoníku shledal policejní orgán Vaše trestní oznámení jako důvodné s tím, že ve věci je dáno podezření ze spáchání výše uvedeného trestného činu. S ohledem na zjištěné skutečnosti byly tedy v této věci zahájeny úkony trestního řízení dle § 158 odst. 3 trestního řádu,“ píše se ve vyrozumění, které má naše redakce k dispozici.

§ 357 hovoří o trestném činu šíření poplašné zprávy. Peterkové za něj hrozí až dva roky vězení.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.