VIP Noviny jsou menším webem z rodiny konspiračních webů. Náš web o něm psal již jednou a to v souvislosti s konspirací o patentech na koronavir. Kromě toho na něm najdeme dezinformace ohledně 5G sítí i neskutečné šílenosti, například: „Globální elita týrá děti a zneužívá jich na satanistické rituály.“ Obecně je web směsicí konspirací, pseudozdravotnických rad, které mohou spíše ublížit a politicky motivovaných hoaxů. Podtitul webu je „Pomáháme dělat svět lepší“. V případě tohoto webu by však bylo příznačnější „Pomáháme lidem zbavit se jejich peněz za nesmyslné léčivé přípravky“. Kromě výše uvedeného totiž návštěvníky láká na různé e-shopy s doplňky stravy a žádá také čtenáře o peníze.

Za webem stojí Martin Kirschner z Ostravy. Působí jako webmaster pro jednu ze společností v Ostravě. Kromě toho, že šíří konspirace, má poněkud nerealistické představy o cenách nájmů a nemovitostí. Shání například rodinný dům (nebo chalupu) do 150 000 Kč.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.