VIP Noviny jsou menším webem z rodiny konspiračních webů. Náš web o něm psal již jednou a to v souvislosti s konspirací o patentech na koronavir. Kromě toho na něm najdeme dezinformace ohledně 5G sítí i neskutečné šílenosti, například: „Globální elita týrá děti a zneužívá jich na satanistické rituály.“ Obecně je web směsicí konspirací, pseudozdravotnických rad, které mohou spíše ublížit a politicky motivovaných hoaxů. Podtitul webu je „Pomáháme dělat svět lepší“. V případě tohoto webu by však bylo příznačnější „Pomáháme lidem zbavit se jejich peněz za nesmyslné léčivé přípravky“. Kromě výše uvedeného totiž návštěvníky láká na různé e-shopy s doplňky stravy a žádá také čtenáře o peníze.

Za webem stojí Martin Kirschner z Ostravy. Působí jako webmaster pro jednu ze společností v Ostravě. Kromě toho, že šíří konspirace, má poněkud nerealistické představy o cenách nájmů a nemovitostí. Shání například rodinný dům (nebo chalupu) do 150 000 Kč.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com