Poměrně sdílené je video, na kterém vystupuje Robert O. Young, který údajně dokazuje, že ve vakcínách je obsažen grafen, paraziti a nerezová ocel. Abychom byli spravedliví, v Japonsku se nedávno zjistilo, že několik šarží vakcíny moderna obsahovalo stopové množství nerezové oceli, která se do vakcín uvolnila z výrobních linek. Jinak se samozřejmě jedná o absolutní hloupost. Vakcíny grafen a parazity samozřejmě neobsahují.

¨Toto video je ovšem zajímavé i v jiném ohledu. A to v tom, komu všemu jsou lidé věřící dezinformacím schopni věřit. Robert Oldham Young je totiž známý podvodník. Například v roce 2014 byl Young zatčen v San Diegu a byl v 18 případech obviněn z trestných činů týkajících se výkonu lékařské praxe bez licence a za krádeže. Byl odsouzen na 44 měsíců odnětí svobody a rozsudek obsahoval jeho přiznání, že nemá žádné diplomy z žádných akreditovaných škol a že není „mikrobiologem, hematologem, lékařem, přírodním lékařem ani vyškoleným vědcem. Podle tiskové zprávy Medical Board of California platili chronicky nemocní pacienti Youngovi za jeho léčbu až 50 000 dolarů. Tehdy to však nebylo poprvé, co se představoval jako lékař. Podvodů se dopouštěl minimálně od roku 1995.

V roce 2007 léčil s rakovinou prsu Kim Tinkham. Žena nadšeně propagovala jeho terapii s tím, že ji údajně vyléčil. Dva roky na to žena na rakovinu prsu zemřela. Právě Young byl autorem nesmyslu, že Bill Gates chce vakcínami zabít 3 miliardy lidí. Inu, důvěryhodný zdroj.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com