Petr Žantovský, známý neseriózní prokremelský a prozemanovský žurnalista, jehož výmyslům, polopravdám a manipulacím jsme se již v minulosti opakovaně věnovali (například zde, zde či zde), je pověstný tím, že kromě recyklování lží recykluje i vlastní texty. Posledním a křiklavým případem je jeho článek „Kolik stojí v Česku dobro“ (ze 14. 7. 2019) na jednom z plejády „alternativních“ webů pro alternativně inteligentní publikum, totiž internetovém časopisu Nekorektní, jehož vydavatelem je poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher. Novinář Daniel Morávek na Twitteru upozornil na shodu výše zmíněného článku s dřívějším Žantovského textem „Co stojí v Česku dobro“, zveřejněným v tzv. Literárních novinách 20. prosince 2017.

Autor v článku dehonestuje neziskové organizace a podává pokřivené informace o Václavu Havlovi). Původní Žantovského dezinformace jsme vyvrátili už v příspěvku „Neziskové organizace v pokřiveném zrcadle mediálního analytika Parlamentních listů“ z 1. ledna 2018, takže na něj pouze odkazujeme (jelikož ovšem své příspěvky píšeme bez honoráře, mohli bychom překopírovat celý článek).

Pro informaci uvádíme i porovnání obou textů provedené v programu Word. Čtenáři se mohou přesvědčit o tom, jak invenční pan Žantovský je a kolik odpadu (protože jinak text nelze nezvat a co jiného koneckonců je článek „Václav Moravec a Emanuel Moravec. Petr Žantovský našel překvapivé paralely jmenovců“) se mu podařilo recyklovat.

POROVNÁNÍ (Škrtnutá místa nebyla převzata do nového článku, nové pasáže jsou podtržené).


author