Jak jsme již psali, poslední protivládní demonstrace na Václavském náměstí se zvrhla v nepokoje. Respektive po skončení demonstrace několik desítek až stovek pseudovlastenců zaútočilo na budovu Národního muzea a na přítomné policisty, kteří budovu bránili. Aktivistům vadila vyvěšená ukrajinská vlajka a údajně ji chtěli nahradit za českou. Vymýšlí si také, že vyvěšování cizích vlajek je v rozporu se zákonem. Se kterým, neřeknou.

Reakce organizátorů ze strany PRO byla však očekávatelná. Útok neodsoudili a začali z něj vinit policejní provokatéry. To byla taktika, kterou Jindřich Rajchl uplatnil už během demonstrace proti covidovým opatřením na Staroměstském náměstí v roce 2020. Jakékoliv důkazy chybí. Útoku se přitom účastnili i známí aktivisté. Byl mezi nimi i děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík. Je také prokazatelné, že k útoku už během demonstrace na Václavském náměstí vyzýval do megafonu přítomné Jaroslav Popelka z Holešovské výzvy.

Rajchl kromě toho zveličuje účast na demonstraci. Reálně se demonstrace účastnilo 40-50 tisíc lidí, nikoliv 100 nebo dokonce 150 tisíc lidí, jak uvádí Rajchl.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.