Náš web nedávno vydal článek o Františkovi Kubáskovi, který nominuje do Rady ČT. Neméně kontroverzním kandidátem do rady je i hudebník a publicista Pavel Černocký. Nominován byl neziskovou organizací Šance na návrat, která se specializuje na návrat odsouzených do normálního života.

Pavel Černocký je bratr zpěvačky Petry Černocké. Hudebník a hudební publicista, po roce 1989 politický komentátor. Komentuje především pro Neviditelný Pes. Pro něj se nechal slyšet, že jsou mu blízko totalitní režimy a o západu psal jako o světě, který je totálně rozložený. „Jsou zde přece i jiné civilizované národy, které prostě žijí jinak. Mám na myslí třeba prudce expandující Čínu anebo Rusko. Čína roste mnohokrát rychleji než celá EU. Rusko nezlomily ani sankce Evropské unie. (…) Zatím vládne názor, že demokracie sice není ideální, ale nic lepšího nebylo vymyšleno. Ale kdo ví? Ono to vypadá, že demokracie nemusí být tím ideálním způsobem jak spravovat stát. Kam nás tahle demokracie zavedla, vidíme dnes a denně v západní Evropě. Rozvrat, chaos, likvidace práv původních obyvatel,“  napsal například v úvaze vloni v březnu. „Pavel Černocký (na fotografii) kandiduje do Rady České televize. O tom, že to je ryzí “vlastenecký” kandidát se selským rozumem získaným studiem na VŠ života, svědčí nejen tričko “agent Kremlu”, ale i pistole u vlastní hlavy a prst na spoušti,“  komentuje jeho fotku analytik Roman Máca.

Svůj plán vylíčil v dubnu loňského roku pro Parlamentní listy. „Vadí mi „rozežranost“ jejího vedení, vadí mi Dvořák a hlavně pak vedení a velká většina redakce zpravodajství. I když i tady najdeme redaktory kvalitní, nepředpojaté, objektivní, jako třeba David Borek. Těším se na dobu, kdy nové vedení televize vyrazí lidi jako Fridrichová, Šámal, Wolner a Rosí. Tak snad po příštích volbách (…) Televize má informovat, přinášet všechny zprávy, a ne je selektovat podle osobní politické orientace vedení. Pořady jako Newsroom ČT24 anebo 168 hodin, to není zpravodajství, ale ideologická masírka a odporná manipulace,“  řekl v rozhovoru.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.