Do rukou se nám dostal poněkud svérázný blog svitavského zastupitele za ČSSD a bohužel i lékaře MUDr. Vítězslava Podivínského. V nejnovějším článku plném vulgarit se například opřel do demonstrantů na náměstích. „Tak to dělej! Ale nauč se idiote rychle střílet, budeš brzy hájit ten svůj ubohý dementní život. Demokraticky zvolení politici ti ho už hájit nebudou. Protože tys jim to zničil! Chcípni, blbe, ničiteli kultur tvých předků!!!,“ vyhrožuje vulgárně na svém blogu.

Tento zastupitel však na svém blogu sdílí i čisté HOAXy. Jako HOAX o odměně na protibabišovské demonstraci, která se nekoná.

Podivný zastupitel Podivínský sdílí také HOAX o údajném nalezeném článku „Hitler je gentleman“ v Čapkově vile. Martin Sekera z Knihovny Národního muzea, který text zkoumal, řekl Českému rozhlasu, že nepravost dokumentu byla poznat na první pohled. „Jasně je vidět, že z obou stran jsou nátisky tiskařskou barvou pocházející z elektronické tiskárny a uvnitř je nový papír, což poznáte podle toho, že je čistě bílý, kdežto historické papíry jsou zažloutlé,“ uvedl pro Aktuálně.cz. K autorství podvrhu se přihlásil literární kritik Jaromír Slomek. Prý ho unavovala fraška, kterou předvádí Pražský hrad s hledáním článku, tak se rozhodl trochu pobavit kolegy novináře.

Sdílel také rasistický článek z Aeronetu, plný polopravda a lží o koncentračním táboře v Letech u Písku. Článek plný úrážek romského etnika tvrdí, že se jednalo o protektorátní tábor. Což původně sice byla pravda, ale Aeronet zapomněl dodat, že z tábora byly například provedeny prokazatelně transporty do Osvětimi.

Zabředávat do starších článků jsme neměli už odvahu. Chtěli byste být zastupováni nebo léčeni takovým to člověkem?

Napsal: Jan Cemper

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com