Po protivládní demonstraci organizované proruskými aktivisty jsme se mohli dočíst, jak média křivdí ženám, které měly na demonstraci v první řadě kulichy v barvách ruské trikolóry. Rozčilovaly se, že na pořadí barev nezáleží (což je samozřejmě nesmysl), nebo že mohlo jít o slovenskou trikolóru. Jiní dokonce vytáhli pět let starou fotografii Pekarové v cyklistickém dresu na počest cyklisty Petera Sagana se slovenskou trikolórou, která má stejné pořadí barev jako ta ruská.

Nakonec se však ukázalo, že ženy naprosto dobře věděly, že jde o (i) o ruskou trikolóru a s Ruskem jednoznačně sympatizují. Jednu z žen Simonu Snížkovou na špatné pořadí barev upozorňovali lidé už před nákupem. Žena navíc vytvořila tetování s portrét Vladimira Putina a s písmenem „Z“. Druhá z žen Hana Nagyová zase publikovala několik statusů vychvalujících Putina.

Nejpikantnější na tom je, že obě ženy po článcích v médiích publikovaly videa (1, 2), kde tvrdí, že opravdu netuší, že se jednalo o ruskou trikolóru a jde jim jen o Českou republiku na prvním místě. Evidentně co proruský aktivista, to lhář.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.