Mrzení mezi účastníky a organizátory protivládních demonstrací vyvolal fakt, že média už o akcích informují zcela správně jako o proruských. Na demonstracích totiž neustále zní podpora Ruska a hanění podpory Ukrajiny. Organizátor Ladislav Vrábel navíc natočil několik videí kde podporuje Rusko a utekl také z rozhovoru na Seznam Zprávách, když se ho reportérka ptala, zda souhlasí s tím, že ruská armáda na ukrajinském území vraždí.

Mrzení teď navíc mezi účastníky vyvolalo to, že média informovala, že v čele čtvrteční demonstrace šly ženy, které měly na sobě kulichy v barvách ruské trikolóry. Ženy se na přímý dotaz bránily, že může jít také o slovenskou trikolóru. Jiní však tvrdí, že na tom nezáleží a obchody kulichy prodávají jako kulichy v barvách české trikolóry. Dokazuje to jen fakt, že lidé označující se vlastenci nevědí jak vypadá česká trikolóra. Ta jednoznačně totiž obsahuje červenou barvu uprostřed. S červenou vespod je mj. trikolórou Ruska. Jde o posloupnost barev, přičemž modrá v České má nejmenší význam.

U této příležitosti je také nutné napsat, že v čele průvodu šel například muž, který k české vlajce měl připnutou tzv. svatojiřskou stuhu. Na jaře 2014 se svatojiřská stužka pro svůj proruský význam stala symbolem proruské opozice proti hnutí Euromajdan na východě a jihu Ukrajiny a separatisté na Ukrajině stužku nosí jakožto symbol sounáležitosti s Ruskem.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.