Lékař Vladimir Zelenko, který se už na jaře 2020 proslavil údajnou studií léku proti COVID-19 je znovu na scéně. Na úvod si připomeňme, že před více než rokem našel lék proti COVID-19 skládající se z hydroxychlorochinu, zinku a azithromycinu. Problém byl, že studie nebyla nikdy publikována v žádném vědeckém časopise, ani neexistuje žádný důkaz o její realizaci. Jediným „důkazem“ byla lékařova tvrzení.

novém videu, kde promlouvá u rady izraelských rabínů, argumentuje nesmysly, které už byly vyvráceny. Například, že míra potratů u žen v prvním trimestru po očkování se zvyšuje z 10 % na 80 %. To samozřejmě není pravda a vychází z špatné interpretace studie Igorem Bukovským. Jen tak mimochodem, sám Bukovský se následně za svou špatnou interpretaci studie omluvil. V krátkosti, Bukovský poukazoval na výsledky vědecké studie “Preliminary Findings of mRNA Covid-19 Vaccine Safety in Pregnant Persons”. Při svých počtech však použil špatné tabulky v studii. V reálu míra potratovosti v studii v prvním trimestru byla 12,6 %, což je v rozmezí 10-15% potratovosti u běžné populace.

Zelenko také tvrdí, že mRNA vakcíny způsobují sraženiny. Tak tomu však není. Krevní sraženiny jako vedlejší účinek, který se však objevuje velmi zřídka, byl zaznamenán u vakcín AstraZeneca a Johnson & Johnson. U mRNA vakcín nikoliv. A právě mRNA vakcínami se v ČR, ale i Izraeli, očkuje především.

Kromě toho lékař tvrdí, že tělo se po očkování stane továrnou na výrobu spike proteinu. To je sice pravda, ale tělo vytvoří jen tolik spike proteinu, kolik je třeba k vytvoření protilátek a následně tělo spike protein vyloučí po zhruba 72 hodinách.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.