V posledních dnech opět koluje na internetu a zejména na sociálních sítích podvodná soutěž, podle které by měli účastníci získat poukazy na nákup v obchodním řetězcích Penny, Lidl nebo Pepco.

„Pozor na falešné nabídky údajných kupónů supermarketů! Pokud odpovíte na pár otázek, budete přesměrování na stránky s výzvou na odeslání placené SMS. Jejím odesláním si objednáte týdenní zasílání placených SMS v ceně 99,-Kč,“ varuje projekt Hoax.cz.

„Po lákadlu na údajné kupóny od #Lídl nebo #Penny je nyní zneužíváno jméno supermarketu #Pepco Uvedené značky nemají nic společného s nabídkou, jde pouze o zneužití jejich jména a snahu přilákat důvěřivé lidi na stránky, kde si objednají týdenní zasílání SMS za 99,-Kč,“ dodává Hoax.cz.

Více o podvodu píše web Hoax.cz zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.