Známá dezinformátorka Petra Rédová, která je známá dezinformacemi o očkování a nově i proti Ukrajině, musela přerušit svůj byznys s ruskou kosmetikou Faberlic fungující na bázi multi-level marketingu (pyramidy, letadla). 26. dubna 2022 se na společnost Faberlic Europe začaly vztahovat sankce o zákazu dovozu zboží z Ruska. „Bankovní účty jsou zablokovány a my nemáme přístup k prostředkům, které na nich jsou,“ píše zástupkyně společnosti na Facebooku.

To potvrzuje i Petra Rédová ve videu. Je prý nucena si najít jiný byznys. Tentokrát s čínskou medicínou. Webové stránky, které Rédová provozovala, jsou mimo provoz.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.