Známý dezinformátor a podvodník Pavel Zítko se stylizoval do pozice kandidáta na prezidenta. 8. listopadu totiž tvrdil, že se mu podařilo sesbírat více než 50 000 podpisů. Náš web už psal, že tomu tak není. Podle neoficiálních informací odevzdal 6-7 tisíc podpisů z čehož platných je jen kolem 5 000.

Že tomu tak je a nemá dostatek podpisů, ho usvědčilo i vlastní chování, kdy se rozhodl žádat o další podpisy. Údajně do „rezervy“. Ve skutečnosti si však špatně vyložil zákon. Doplňovat kandidátní listinu o další podpisy totiž už po 8. listopadu není možné. Možné je jen upravit nedostatky na kandidátní listině, což je hlavní formulář podání kandidatury a podpisy jsou jen přílohou. Kandidátní listina obsahuje informace o kandidátovi nebo o jeho transparentním účtu. „Ministerstvo vnitra přezkoumá ve dnech od 8. listopadu 2022 do 14. listopadu 2022 podané kandidátní listiny. V případě, že zjistí nedostatky (kandidátní listina nemá zákonem stanovené náležitosti nebo obsahuje nesprávné údaje), vyzve písemně zmocněnce nebo navrhujícího občana (pokud nemá zmocněnce) nejpozději 16. listopadu 2022, aby závady odstranili do 24. listopadu 2022. Po uplynutí lhůty pro podání kandidátní listiny není možné doplňovat petici dalšími petičními archy, ani doplňovat údaje nebo opravovat nesprávné údaje u jednotlivých petentů,“ uvádí Ministerstvo vnitra ČR.

Důvod jeho lží o tom, že odevzdal více než 50 000 podpisů lze odhadnout. Při své hře na prezidentského kandidáta totiž vybral už více než 150 000 Kč. Fény na výrobu „studánkové“ vody za desítky tisíc korun zřejmě už tolik nevydělávají a tak si Pavel Zítko našel další možný zdroj jak financovat svůj život.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.