Pavel Černocký je bratr zpěvačky Petry Černocké. Hudebník a hudební publicista, po roce 1989 politický komentátor. Komentuje především pro Neviditelný Pes. Pro něj se nechal slyšet, že jsou mu blízko totalitní režimy a o západu psal jako o světě, který je totálně rozložený. Kromě toho také patří mezi 12 „vyvolených“, kteří postoupili mezi užší výběr kandidátů do Rady ČT. Černocký si nyní stěžuje, že opoziční poslanci se snaží volbě dvou nových členů Rady ČT zabránit do doby po volbách.

Mezi nedávné kousky Černockého patří například lež o tom, že neziskové organizace nepomáhají na jižní Moravě. Konkrétně se pustil do organizace Člověk v tísni a Lékaři bez hranic. Člověk v tísni vyhlásil sbírku před statusem Černockého a nyní vybral už přes 100 milionů korun.

Novinář Ondřej Golis také upozornil i na rasistické příspěvky Černockého, kterými komentoval fotbal. Černocký Nizozemce nazval orangutany a Nizozemsko „Negrolendem“.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.