O nově zřízená očkovací centra bez registrace je velký zájem. Dezinformační scéna zareagovala tak, že buď neskrývala zděšení nad tím kolik lidí se chce očkovat nebo zájem popírala. „K tomu otevření očkovacích center bez registrace naši vlastenci tvrdí, že ty fronty jsou tvořeny z najatých herců, kteří dostali zaplaceno, aby hráli zájemce o očkování. Další vlastenci pak hlásí, že ti lidé jdou na jistou smrt a budou vakcínou popraveni. Je krásné sledovat, jak naši probuzení, kteří na alternativních necenzurovaných webech, kde zaznívá vše, co nám média tají, poznali tu pravdu a otevřeli oči a brilantně odhalují jedno spiknutí za druhým“ píše analytik Roman Máca.

Obchodník s neexistující kryptoměnou a dezinformátor Pavel Zítko dokonce poradil ministrovi zdravotnictví, jak má bojovat s pandemií. „Ochrana vzdušného prostoru, ukončení stříkání chemtrails a zákaz sítí 5G“ jsou zaručenými recepty, jak zabránit další vlně COVID-19.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.