Lubomír Volný se prostřednictvím Jany Volfové pohádal s bývalým kolegou z SPD Janem Čížkem, kdo komu tuneluje kasu. Nařknul ho, že tuneluje peníze straníku z SPD. Čížek ovšem netušil, že účet Jany Volfové používá Volný a z rozkrádání obvinil Volfovou. Připomeňme, že Jan Čížek je jakousi šedou eminencí SPD a hnutí zajišťuje například tisk předvolebních novin. Jan Volfová s Janou Bobošíkovou jsou známé založením celé řady neúspěšných volebních projektů.

Maďarští zdravotníci, kteří se do minulého týdne nedali očkovat proti covidu-19, budou ze zdravotnictví propuštěni. Podle deníku Népszava se to bude týkat několika stovek zdravotníků, kteří vakcinaci odmítají. To však zklamalo dezinformátory, kteří vidí v Maďarsku jednu ze zemí bojujících za tradiční hodnoty.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.