Příkladem toho, jak weby Aeronet nebo internetové rádio Svobodný vysílač jsou důvěryhodní svědčí například příběh Martiny Miškovské a Jiřího Miškovského z obce Nečtiny na Plzeňsku. „V kauze jde ve zkratce o to, že v obci Nečtiny u Plzně došlo k rasově motivovanému útoku Cikánů na bílé děti. Policie ČR vyhodnotila kauzu jako “závadovou” ve smyslu hrozby vyvolání rasových nepokojů, a tak místo obvinění útočníků začala vyšetřovat matku napadeného dítěte,“ píše Aeronet. To je pravda. Skutečným důvodem ovšem je, že rodina si napadení vymyslela a obecně má pověst velmi problémové rodiny, která žije „ve svém světě“, který však se skutečnou realitou nemá nic společného.

To nám potvrdil i starosta obce Ing. Jiří Křemenák. Rodina má problémy se sousedy, ve škole, všude. Tento pár byl dokonce členem SPD. I odtud byl vyloučen. Rodina stála i za účtem Nestra Istra, který Facebook odstranil, protože obsahoval falešné jméno. Podmínkou Facebooku totiž je, že budete používat své pravé jméno.

Tento příběh bohužel je příkladem rodiny, která konspiracím věří natolik, že absolutně nerozpoznají realitu. Ve skutečnosti k žádnému napadení v obci Nečtiny nedošlo. Respektive došlo k drobné hádce a Policie ČR věc vyšetřují jako přestupek proti občanskému soužití z obou stran. Nepůsobí tam ani žádný „arabský podnikatel“, který tam prý skupuje nemovitosti a stěhuje do nich nepřizpůsobivé rodiny. Ostatně, jak to má rodina s realitou se můžeme přesvědčit z jejich profilu:

Rodině se nelíbí opravdu vše a posílají stížnosti na vše:

Věří v Chemtrails:

 

Pár do celé záležitosti tahá svého syna a zveřejňuje jeho lékařské zprávy na FB, ačkoliv je jasně na dokumentech uvedeno, že se jedná o dokumenty pro vnitřní potřebu (začerněno naším webem, protože zveřejňovat psychologické vyšetření malého dítěte se nesmí a považujeme to za správné):

Bez komentáře:

Pár vzal na konferenci ultrapravice (prosinec 2017) i své dítě. Konferenci pořádala SPD. Nyní jsou však už rozhádaní i s SPD:

Takhle vypadal jejich barák v době voleb. K čemu okno. Třeba je i transparent s Tomiem chránil před nebezpečným chemtrails:

Trocha vandalství nikdy neuškodí:

Došlo i k odstraňování dredů kamaráda. Dredy přece nosí jen Piráti:

A vyjádření Policie ČR k údajnému “brutálnímu” útoku:

 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.