Daniel Novák je jeden z lidí, co si vymýšlí nejrůznější historky, tu a tam se stanou virálními. A také je to další z lidí oslavujících Rusko a Putina. Na sociálních sítích rozvěsil zprávu, že to v ČR nemůže vydržet a chystá se emigrovat do Ruska, za což sklidil obdiv u svých příznivců. Následující den měl být dokonce údajně v Rusku. Dokazovat to měly fotografie z ruského letiště v Petrohradu. Fotky si však stáhl na internetu. Existují dokonce svědci, kteří ho v době, kdy údajně měl být v Petrohradě, viděli v Nymburce (kde má rodiče) a Moravské Třebové (kde bydlí).

Zdá se tedy, že reálně se do Ruska skutečně nikomu nechce. Ostatně, v Rusku je Facebook blokovaný, pravděpodobně aby lidé neviděli, jaký ráj na zemi v Rusku je.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.