Soňa Peková, která věštila, že do Vánoc vir SARS-CoV-2 zmizí, načež přišla dost hrozná druhá vlna, povede hnutí Švýcarská demokracie v Středočeském kraji. Připomeňme, že nedávno se Peková proslavila například rozhovorem pro Svědomí národa, kde vyřkla řadu nepravdivých výroků.

Lékařka, která bývá odbornou obcí často kritizována, nyní míří do politiky. Kandiduje za hnutí Švýcarská demokracie. To volá například po odchodu z NATO a Evropské unie, inkluze, ale také po zrušení EET či zavedení přímé demokracie. Hnutí v programu týkající se COVID-19 chce zrušit „plošné“ očkování proti COVID-19 a i testování lidí. Stává se tak dalším do řady nových hnutí cílící na nespojenost části obyvatel s opatřeními proti pandemii a strašící údajnými riziky očkování. Podobný program nabízí například Volný blok, Aliance pro budoucnost, Hnutí Prameny, Otevřeme Česko normálnímu životu či Aliance národních sil. Trochu umírněnější variace téhož pak SPD, Trikolóra a Přísaha.

Jak již bylo napsáno, Švýcarská demokracie láká kromě toho voliče ve svém programu například na vystoupení ze Severoatlantické aliance (NATO) či Evropské unie. Slibuje také zrušení EET nebo ministerstva kultury. Zajímavostí je pak závazek dostavby dálničního úseku Mohelnice – Hradec Králové nebo výstavba spojení s Rakouskem. „V české ústavě toho mnoho chybí a jiné zase přebývá. Považujeme za nutné to změnit. Bez revize ústavy a celkové změny politického systému se v naší zemi nic zásadně nezmění k lepšímu. Jako vzor státního uspořádání a nastavení politického systému vidíme Švýcarsko,“ píší v programu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com