Není Petr Štěpánek jako Petr Štěpánek. Dezinformátor, který vystupuje na Facebooku pod jménem Eugen Onegin sdílel více jak dva roky starý příspěvek neúspěšného politika Petra Štěpánka, o kterém bylo nedávno slyšet v souvislosti s návrhem, aby se stal členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Petr Štěpánek z Hradce Králově je velký kritik České televize, kterou by rád „podminoval“. Více o něm náš web psal zde nebo zde.  

Problém ovšem je, že účet Eugen Onegin k starému příspěvku přiložil špatnou fotografii. A to herce Petra Štěpánka, který působí v stálém angažmá v Národní divadle a diváci ho mohou znát například z TV seriálů Dobrodružství kriminalistiky nebo Ohnivé kuře. Jeho hlas můžeme například zaslechnout ve filmech Sandokan (Sir William Fitzgerald) a Princ Bajaja (1971). Dezinformační příspěvek sdílelo už před dva a půl tisíce lidí.

To Facebook zablokoval a následně zrušil stránku Welcome to Reality – Freedom for Europe. Tento dezinformační kanál měl na Facebook přes 50 000 „lajků“. Stránka pořádala ve spolupráci se Zdeňkem Chytrou a Michalem Hrubým také například demonstraci proti zvolenému premiérovi Bohuslavovi Sobotkovi.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com