Chtěl podminovat Českou televizi a v roce 2015 ji nazval škůdcem českého národa. Spolu s Martinem Konvičkou, který psal na Facebooku o koncentrácích pro muslimy, zakládal hnutí Alternativa pro Česko. V roce 2016 neuspěl ve volbách do Senátu, když skončil 8. z 10 kandidátů. To je Petr Štěpánek, který má prý podporu ANO, KSČM a SPD ve volbě do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Petr Štěpánek by rád Českou televizi zrušil nebo zestátnil. „Z České televize se stal hlavní škůdce českého národa. Na tématu migrace je to zvláště patrné. Dvojnásob hanebné je to proto, že si všichni tuto instituci nedobrovolně vydržujeme povinnými poplatky. Jen zopakuji, co jsem řekl již mnohokrát. Radikální řešení je Českou televizi zrušit. Bez náhrady. Techniku rozprodat, určit správce archivu, kmitočty vysoutěžit. Méně radikální varianta je sáhnout České televizi na peníze. Zrušit televizní poplatky, financovat ji přímo ze státního rozpočtu a hlavně jí nasadit radikální dietu,“ řekl v roce 2015 pro Parlamentní listy.

Na Facebooku například napsal, že by se měly Kavčí hory podminovat a zmáčknout knoflík. Nyní říká, že šlo pouze o bonmot, ale názor na zrušení veřejnoprávních médií považuje za stejně legitimní jako ten, že bez nich nemůžeme existovat. „Poznámka pro retardované — Pozor nadsázka! Novodobým eurosvazákům s vymytými mozky evidentně schází schopnost pobrat, že také existuje něco jako ironie, satira a hyperbola. No, a najednou mi za to Cukrblikovi cenzoři napálili třídenní ban den poté, co byla ohlášena moje nominace do Rady pro vysílání. Totalitní eurosvazácká úderka má evidentně pohotovost. Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu. Kdekdo do mě šije a já se nemůžu bránit,“ řekl pro dezinformační web Svobodný svět.

Petr Štěpánek hrál s rockovými skupinami Spektrum, Fragment, Natural, Odyssea a Unisono. V roce 1989 v Hradci Králové spoluzaložil Občanské fórum a o dva roky později ODS. V roce 1994 byl tiskovým tajemníkem předsedy vlády Václava Klause, v letech 1994–2003 členem a místopředsedou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. V letech 2003–2006 měl soukromou poradenskou firmu. V letech 2006–2011 byl členem Rady Českého telekomunikačního úřadu. V roce 2016 vystoupil z ODS a založil Alternativu pro Českou republiku, ve které je prvním místopředsedou. Dalším zakladatelem byl například Martin Konvička, který proslul mimo jiné citátem, že „kdyby došlo k nejhoršímu, koncentráky pro muslimy naštěstí budou, ne bohužel. Řekli si o to sami.“ V roce 2017 soud pozastavil „Apačům“ činnost. Štěpánek také kandidoval v senátních volbách 2016 v Pardubicích, neuspěl v prvním kole, když získal pouze 3,82 % hlasů a skončil 8. z 10 kandidátů. Méně měl jen Petr Novotný za Soukromníky a Karel Daňhel za Úsvit.

O nominaci do Rady pro Rozhlasové a televizní vysílání se bude hlasovat již zítra, v úterý 2. října. „Českou televizi by bylo nejlépe podminovat a srovnat se zemí! Takovým názorem se netají Petr Štěpánek, nominant hnutí ANO na člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Tento pán, který s Martinem Konvičkou zakládal polofašistické hnutí Alternativa pro Česko a který směle publikuje na Parlamentních listech či dokonce na bizarním proruském serveru Protiproud, je podle poslanců za ANO (KSČM a SPD) tím nejpovolanějším člověkem, který bude nestranně a nezávisle dohlížet na kvalitu vysílání všech českých médií, obzvláště ČT.  Zapomeňme na to, že Babiš diktuje Mladé frontě i Lidovkám, co a kdy mají napsat. Každého soudného člověka ostatně napadne, že si tyto noviny nekoupil zrovna z filantropických záměrů. Vážnější je, že se nyní pokouší postupně zlikvidovat i média veřejnoprávní. Štěpánek je jen první krok (vlastně už několikátý, ale tohle je fakt průser). Pokud bude Štěpánek v úterý 2. října poslanci skutečně zvolen, bude tento trojský kůň rozkládat českou mediální scénu po dobu šesti let, bude za to brát tučný honorář a jako bonus: bude neodvolatelný,“ píše výzva Milion chvilek pro demokracii.

„A jeho šance na zvolení jsou vysoké. Poslanci si totiž odhlasovali, že volba bude probíhat tajně. Za zvolení proruského agenta do RRTV tedy nebude nikdo osobně zodpovídat. Že by se někdo bál veřejnosti? Na pondělí 1/10 od 19:00 proto svoláváme demonstraci s jednoduchým poselstvím: „Kdo hlasuje pro Štěpánka, hlasuje pro vyhození ČT do povětří!“ K tomu připojíme výzvu poslancům: „Odtajněte své hlasování! Hlasujete o budoucnosti veřejnoprávních médií v ČR, tak to udělejte veřejně!“ Takže pokud můžete, přijďte prosím na demonstraci či alespoň napište pár poslancům,“ dodávají autoři výzvy.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.