Prokremelská dezinformátorka a lhářka Nela Lisková se 13. ledna rozčílila při představě, že by se mošnovské letiště mělo darovat Američanům. Za vším je podle ní Alexandr Vondra, který tento úmysl veřejně přiznává. Lisková mu laje do ‘havloidního parazita’ a vidí v tom ‘samovolné rozpínání USA’ a ‘zabírání libovolného území’, které také provádí USA. A ještě píše o jakémsi výpalném, které USA požadují po státě, který údajně okupují.


Celý její příspěvěk na sociální síti Facebook je směska lží, manipulaci a nesmyslů.

Alexandr Vondra Američanům žádné letiště nechce darovat, ani nejsou žádní ‘oni’, kteří to chtějí udělat. Ve skutečnosti Alexandr Vondra před dvěma lety na 29. kongresu ODS kandidoval na místopředsedu strany. A ve svém nominačním projevu v bodě 7 řekl ‘radar je pasé, ale odvážně navrhněme Američanům, abychom v Ostravě-Mošnově zřídili společnou strategickou leteckou základnu.’
Takže žádné darování, ale Vondra navrhoval zřízení společné základny. Lisková lže, že letiště někdo chce darovat a pokračuje nesmysly o údajném zabírání si území Američany a nebo neexistujícím výpalném. Navíc základny USA na svém území chtějí mít hlavně státy, které po pádu komunismu směřují k demokratickému zřízení a mají přirozeně obavy z ruské rozpínavosti. Tyto státy si zvou Američany, aby na jejich území měly vojenské základy.

V závěru zjistíme, kam to lhaní a manipulace vlastně míří. Liskové vadí, že je v současnosti Rusko kritizováno, protože přesouvá značné vojenské síly k hranicím s Ukrajinou. Část Ukrajiny už Rusko od roku 2014 okupuje. Kromě poloostrova Krym také dva loutkové státy Luhanskou a Doněckou lidovou republiku, což by Lisková měla vědět, protože vystupovala jako údajná konzulka Doněcké lidové republiky. Krajský soud jí v roce 2017 její ilegální konzulát zrušil.

Celý příspěvěk Liskové tak má relativizovat soustředění ruských vojsk na hranicích s Ukrajinou. Snaží se používat argumentační faul ‘whataboutism’ aby debatu o tom, jak Rusko napadá a zabírá území svých sousedů, převedla na jiné téma.

Stejnou hloupost o údajných přípravách základny NATO šířil na podzim Tomio Okamura.
Status Liskové má přes 800 reakcí a téměř 350 sdílení.


wpseo_editor