Sérii předvolebních hoaxů rozšířil Tomio Okamura. Ve videu strašil lidi, že se prý chystá nová vojenská základna NATO v Mošnově u Ostravy. Nesmysl zopakoval i pro Parlamentní listy. Co je myšleno tím NATO není známo, protože i Česká republika je členem NATO. Dlouhodobější přítomnost zahraničních vojáků ovšem musí vždy odsouhlasit poslanci. V Mošnově se navíc žádná základna nechystá.

O tom, že by umístění základny regionu i letišti pomohlo, hovořil vloni na stranickém kongresu a v televizním politickém diskuzním pořadu místopředseda ODS Alexandr Vondra. „„Nesmíte věřit dezinformačním webům. Nic takového se neplánuje, nic takového se nestalo, v žádném strategickém materiálu letiště nic takového není. Považuji to proto jen za politické prohlášení pana Vondry,“ řekl hejtman Ivo Vondrák (ANO). Dodal, že s ministerstvem obrany jedná jen v souvislosti se strategickými plány českých leteckých sil.

Změna územního plánu, o kterém hovořil Okamura se týká stavby nového terminálu letiště. Developer Concens Investments nedávno zahájil u svého výrobně-skladovacího centra OAMP v Ostravě Mošnově stavbu dopravního terminálu, který umožní překládku z kamionů na vlak a naopak. Na letišti v Mošnově se pravidelně konají i tzv. Dny NATO. Jedná se však o dvoudenní propagační akci.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.