Konspirační teorie ohledně údajné smrti zdravotní sestry Tiffany Dover pokračují. O co jde? Sestře Tiffany Doverové se udělalo lehce nevolno po aplikaci vakcíny od společnosti Pfizer. Zdravotní sestra se po kolapsu rychle vzpamatovala a pokračovala v odpovídání dotazů na tiskové konferenci. „Najednou mě to zasáhlo, cítila jsem, jak se to blíží. Byla jsem lehce dezorientovaná, ale už jsem v pořádku a nebolí mě ani ruka,“ popsala Doverová. Sama sestra přiznala, že podobné stavy se jí občas stávají. „Když cítím bolest, bývám často malátná,“ přiznala (v čase 2:17). Trpí totiž vasovagální poruchou. Jedná se o poměrně častou reakci těla při pohledu na krev nebo při pocitu bolesti. Konkrétně Tiffany Doverová je citlivá na bolest. To potvrdila televize 3WRCBtv, která po krátkém omdlení s Tiffany Doverovou mluvila. „Kanál 3 byl naživo u toho, když Tiffany Doverová dostala vakcínu a rovněž i v okamžicích kdy se jí udělalo nevolno. Mluvili jsme s Tiffany poté, co omdlela. Řekla nám, že má vasovagální poruchu a ví, že podobné stavy se jí stávají po injekcích,“ píše televize.

Toto vysvětlení však konspiračním teoretikům nestačí a například nechvalně známý projekt Otevři svou mysl stále tvrdil, že Tiffany Dover zemřela. Prý to dokazují záznamy z databáze úmrtí. Kanál nemocnice CHI proto 21. prosince zveřejnil krátké video s Tiffany Dover, která je v pořádku a je obklopená řadou kolegů. To video bylo konspirátory také zpochybňováno. Údajně na videu není zdravotní sestra Tiffany.

Joe Leonard proto pokračoval v pátrání. Kontaktoval mladšího bratra Tiffany a to Benjamina Ryana Pontesa. Ten potvrdil, že je zdravotnice v pořádku a nechápe divadlo kolem ní. Doslova ho považuje za trapné. Ve videu se dozvíme, že Tiffany Doverová je momentálně na dovolené se svou rodinou a nepřeje si být obtěžovaná.

A jak je to s webem Search Quarry, který uvedl Tiffany v seznamu zemřelých? Jedná se o neoficiální databázi, která eviduje zemřelé i na základě informací ze sociálních sítí. De facto si do databáze může napsat kdokoliv cokoliv.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.