AC24, Aeronet, Protiproud už každý zná. Jedná se o dezinformační média, která na internetu fungují řadu let. Poslední dobou však sledujeme trend ve vzniku nových webů. Například web Středoevropan.cz vlétl na dezinformační scénu jako kometa, ale vypadá to, že už také odlétl. Jinak tomu je v případě projektu Zastavme zloděje, kterému roste čtenost. Další takový web nově vytváří bývalý úspěšný bulvární novinář Ondřej Höppner na adrese Hoppner.cz. A do té skupiny nově můžeme připočíst i web Megazprávy.cz.
Vypadá to, že za webem stojí Petr Dvořák a Lenka Dvořáková z Kutné Hory. První se pravděpodobně stará o obsah, Lenka Dvořáková pak zřizuje účet na PayPalu. Příklad jejich dezinformací je článek citujeme:„Stovky afrických migrantů vtrhly do aquaparku v Dusseldorfu, policie jej musela uzavřít“. Je pravdou, že o víkendu 29. a 30. června bylo na koupališti v Düsseldorfu rušno. Podle oficiálních médií (1, 2) však neměl konflikt co společného s migrací. Nic o migrantech nepíše ani německá policie. Můžete si říct, že po incidentech v Kolíně nad Rýnem se nedá médiím a policie v Německu věřit. Důkazem můžou být fotografie, které dokazují, že koupaliště bylo plné lidí. Na to, že by zde však bylo hodně afrických migrantů to opravdu nevypadá.
Článek „Sluníčkářka pozvala migranty bydlet na svou zahradu, teď po sérii násilí prosí, aby odešli!,“ nejen svědčí o tom, jakého názoru jsou autoři, ale zdroj odkud je čerpáno je web Breitbart.com, který je považován za ultrapravicový plátek. Web také pravidelně čerpá z webu Summit.com. To je pro změnu web Paula Josephe Watsona, což je konspirační teoretik věřící v Nový světový řad. Podrobně se mu věnoval v minulosti například The New York Times. Z webu se tedy dozvíme například, že Vladimír Putin varuje před multikulturalismem v Evropě. Zajímavé je, že dle sčítání 2010 tvoří etničtí Rusové v Rusku jen 81% celkového obyvatelstva, zatímco dalších šest národů překračuje počet 1 milion – Tataři (3.9 %), Ukrajinci (1.4 %), Baškirové (1.1 %), Čuvaši (1 %), Čečenci (1 %) a Arméni (0.9 %). Celkově žije v Rusku 160 různých etnických skupin. S trochu nadsázky tedy jde říci, že Rusko jde co multikulturního složení srovnat s Francií nebo Německem.