Ivan Smetana je známou postavou dezinformační scény. Po útoku na filozofické fakultě si například hrál na experta na balistiku a tvrdil, že policie na základě střely mohla najít konkrétní zbraň, kterou se střílelo v Klánovickém lese. Ve skutečnosti balistika je schopná prokázat jen druh zbraně, konkrétní zbraň až v momentu, kdy policie danou zbraň má k dispozici. V době kdy Jižní Moravu zasáhlo tornádo zase tvrdil, že na místě nepomáhá armáda, ačkoliv to nebyla pravda.

Trpělivost s ním došla představitelům městské části Brno – sever. „Rada městské části Brno – sever schvaluje podání trestního oznámení z důvodu podezření ze spáchání trestného činu zejména nikoli však výlučně při sdělování neprokázaných informací ohledně zaměstnanců odboru bydlení  ÚMČ Brno-sever svěřenými městské části Brno-sever uvedených ve  videích uveřejněných na facebookovém profilu KTV Live oficiální kanál,“ píše se v zápisu.

Ivan Smetana následně reagoval, že jde o „účelovku“ s cílem poškodit jméno KTV Live a ve svém statusu zastrašoval úředníky.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.