Další manipulace se dopustil dezinformační server Středoevropan, vedený bývalým neonacistou Filipem Vávrou. Ten píše, že ve Švýcarsku byl odsouzen „muslimský pedofil“ prvním jménem Habib za styk s patnáctiletou dívkou.

K tomu si vybral naprosto nevhodnou ilustrační fotografii, která zobrazuje bojovníka Islámského státu s malou holčičkou. Dívce bylo 15 let a podle zdroje muži lhala o svém věku a tvrdila, že jí je 19 let. V článku na webu Středoevropan se píše o pedofilii, v originálním zdroji o pedofilii není ani slovo.

Ve Švýcarsku, stejně jako v České republice, je možné mít svatbu od věkové hranice 18 let (existují výjimky, které projednává soud). Švýcarsko ostře chrání práva svých občanů i v zahraničí a brání se aplikaci islámského práva do jejich legislativy. To je bezesporu chvályhodné. Muž byl odsouzen za to, že se oženil s nezletilou dávkou k půlročnímu podmínečnému trestu se zkušební dobou pět let a k tučné pokutě.

Server Středoevropan manipuluje a dezinformuje pravidelně. Psali jsme o něm již zde, zde a zde.

Napsal: Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.