Předseda KSČM Vojtěch Filip (krycím jménem Falmer) se aktuálně dopustil opakované lži o europoslanci Miroslavu Pochem za ČSSD a jeho hlasování v Evropském parlamentu v souvislosti s tzv. migračními kvótami, když tvrdil, že Poche je na tzv. seznamu vlastizrádců[1]. Stejně jako Vojtěch Filip se v Českém rozhlase vykrucoval i místopředseda KSČM Grospič[2].

Je pobuřující, jak předseda komunistů očividně lže, ale je to jen pokračování toho, co komunisté, kteří mimochodem vždycky jednali a dosud jednají v zájmu cizí moci, dělali vždy.

Uvedu několik případů nestydatých lží, které u nás v posledních letech šířili komunisté.

  1. Falešný citát Otto von Bismarcka

Od počátku roku 2014, tedy od ruské okupace Krymu a východní Ukrajiny, se u nás setkáváme s údajným citátem Otto von Bismarcka: „Síla Ruska může být podkopána jenom jeho oddělením od Ukrajiny. Je třeba Ukrajinu nejen oddělit, ale také ji postavit proti Rusku, národ rozdělit na dvě části a pak se jenom dívat, jak bratr zabíjí bratra.“ Citát má ovšem původ v Rusku. Blíže o podvrhu v článku Otto von Bismarck v Putinových službách[3].

U nás tento podvrh recyklovali Tomáš Cinka[4] a Ladislav Balcar[5] v Haló novinách a údajný historik Miloslav Ransdorf[6]. Přímo v parlamentu se pak na podvržený citát odvolával poslanec KSČM Jiří Valenta[7].

  1. Falešný projev Václava Havla

Po internetu koluje údajný projev Václava Havla z roku 1989. Falešný text se snadno pozná podle toho, že je v něm obsažena věta „Budou vás strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte.“ Poprvé byl tento prefabrikát publikován na serveru odsouzeného antisemity Vladimíra Stwory Zvědavec. (Blíže k odhalenému hoaxu na serveru Manipulátoři.cz[8])

Tuto lež s gustem opakují ponejvíce komunisté, ať již to byl režisér Jiří Svoboda v Parlamentních listech[9], poslankyně KSČM Kateřina Konečná[10], Komunistický svaz mládeže[11], Zdeněk Hrabica v internetovém komunistickém „kulturním“ časopise Obrys-Kmen[12], náchodský zastupitel Pavel Janeček v Haló Novinách[13], vysloužilý komunistický generál Hynek Blaško[14], ba dokonce v parlamentu poslanci KSČM Miroslav Opálka[15] a již zmíněný notorický manipulátor Vojtěch Filip.

(Podvržený projev ostatně také šířily další osoby s velmi těsnými vztahy s KSČM, jako autor choromyslných blábolů Břetislav Olšer, kandidát kotlebovců a novinářský kolega Erika Besta a Petra Žantovského Ľubomír Huďo, Lenka Procházková, Tereza Spencerová či Tomio Okamura.)

  1. Informace na webu KSČM

Web KSČM obsahuje rubriku Alternativní informace[16], za kterou zodpovídá mediální úsek ÚV KSČM. Rubrika je aktualizována každý všední den a obsahuje odkazy na články z prokremelských dezinformačních webů První zprávy, Hlavné správy, Sputnik, Argument, Parlamentní listy, Vaše věc, Zvědavec. Tyto články jsou řídce proložené – aby se neřeklo – odkazy na seriózní zdroje (ČRo, ČT, Aktuálně.cz).

  1. Web OV KSČM Frýdek-Místek

Hlavní stránka přebírá příspěvky z Aeronetu, Sputniku, rubrika „Postřehy k důvodům víry“ obsahuje výlučně ruskou ezoteriku, žvásty o ploché zemi, alternativních slovanských dějinách a obecně dezinformace z Aeronetu.

  1. Vražda Milady Horákové

Poslankyně KSČM Semelová v roce 2014 v pořadu Hyde Park na ČT hovořila takto:

Semelová: Bylo to v té době. Já to považuji samozřejmě za nešťastné, ale Milada Horáková se také koneckonců přiznala ke všemu, ke své činnosti.
Redaktor: Přece je známo, že to byla vynucená přiznání.
Semelová: O tom dost pochybuji, že to byla vynucená přiznání.

Jako shrnutí postačí adaptovaný vtip o amerických právnících: Jak se pozná, že komunista lže? Otvírá ústa.

[1] https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/byl-to-jen-priklad-proc-bych-to-nerikal-vysvetluje-filip-pro/r~c20e577e72f211e8bb77ac1f6b220ee8/

[2] https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/kscm-stanislav-grospic-miroslav-poche-vojtech-filip-hlasovani-v-europarlamentu_1806201830_haf

[3] Otto von Bismarck v Putinových službách

[4]

[5] http://www.halonoviny.cz/articles/view/21779365

[6] https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Miloslav-Ransdorf-CSc-3263/clanek/Ukrajinsky-nacionalismus-jeho-koreny-podstata-a-smerovani-33702

[7] http://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot/031schuz/s031160.htm

[8] http://manipulatori.cz/manipulace-komuniste-vas-budou-strasit-nezamestnanosti-projev-ktery-nikdy-neexistoval/

[9] https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Komuniste-vas-budou-strasit-nezamestnanosti-ale-niceho-se-nebojte-sliboval-Vaclav-Havel-v-roce-1989-A-ted-Jiri-Svoboda-bilancuje-498934

[10] http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/tahle-zeme-neni-ani-pro-stredneveke/

[11] http://www.ksm.cz/historie/vanocni-zamysleni-exprezident-havel-v-roce-1989.html

[12] http://www.obrys-kmen.cz/archivok/index.php?rok=2004&cis=19&cl=10

[13] http://www.halonoviny.cz/articles/view/32813237/page:1

[14] http://www.stranaprav.cz/news/chodite-k-ct-jako-ke-krmelci-ze-se-nestydite-ze-jsem-%E2%80%9Elampasacky-ksindl%E2%80%9C–38-let-jsem-byl-v-armade-varuji-rika-general-hynek-blasko-408312.htm

[15] http://www.psp.cz/eknih/2010ps/stenprot/017schuz/s017036.htm

[16] http://www.stripkyzesveta.cz/cz/svet-kolem-nas/2344/nasli-jsme-pro-vas


author