Národní socialista Přemysl Votava zveřejnil na dezinformačních webech Vaše věc (24. února 2023) a Naše pravda (25. února 2023) dva texty o generálu Pavlovi. Na komunistickém webu má článek název „S generálem pro vajíčka“ a na Vaševěc.cz titulek „Generál ví, kde dobře nakoupí“.

Příspěvky se částečně shodují. Jejich tématem je video, které ukazuje Petra Pavla na tržnici v polském pohraničním městě Kudowa – Zdroj.

Shodná pasáž ve Votavově textu zní:

Panu generálovi asi ještě nikdo neřekl, že volební kampaň už dávno skončila a že není důvod se předvádět publiku na polském tržišti. Budoucího prezidenta České republiky není hodna jeho fotografie s nákupní taškou a je jedno, zda u ošatky vajec, bůčku nebo u staženého králíka. Role prezidenta to prostě nedovoluje. Spořivý pan generál nic neušetřil, ba právě naopak. Z ostudy má teď kabát. Ostudu má i Česká republika. Jak by asi »řádila« pravicová česká média při daleko menším průšvihu prezidentů Zemana, či Klause? Byli by skandalizováni, vláčeni v médiích, mluvilo by se o jejich odvolání…

Samozřejmě jde o nesmysl a primitivní lež. Jak jsme uvedli už 20. února 2023, bylo toto rádoby skandální amatérské video natočené na jaře minulého roku a to z důvodu, že to má po místní komunikaci na polskou tržnici ze své chalupy blíže, než do Náchoda.

Votava navíc lže, že si akce všimla světová média. Která světová média si toho všimla samozřejmě neuvedl. Světová média totiž mají ve zvyku si fakta ověřovat. Na rozdíl od národního socialisty píšícího pro komunistický web.

Napsal Miloš Kadlec, doplnil Jan Cemper


author