Jako skandál se nyní šíří video, že Petr Pavel navštívil jednu z tržnic v Polsku. Video však pochází z doby dávno před tím, než byl zvolen prezidentem. Je to naprosto zřejmé i z toho, že Petra Pavla na videu nedoprovází žádná ochranka. To, že se jedná o video z jara 2022 nám potvrdil i tým Petra Pavla.

Video opravdu pochází z tržnice ve městě Kudowa – Zdroj, které leží jen několik kilometrů od českých hranic. Že Petr Pavel sem zajel na nákupy není nic zvláštního. Má totiž chalupu v obci Česká Čermná na Náchodsku. Do města Kudowa – Zdroj (česky Chudoba) to má tedy z chalupy 16 kilometrů po státní silnici, po místních cestách ještě blíže.

Mimochodem, na tržnice v Polsku jezdí za nákupy i Andrej Babiš.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.