Lenka Tarabová ze spolku Resetheus je známa šířením dezinformací. Nyní si vymyslela, že sraženiny očkovaných lidí jsou tvrdé jako chrupavka. „Toto je krev tečkovaných lidí (pro rýpaly, nikdo netvrdí, že to musí být u všech). Sraženina bývá měkká, hlenovitá a dá se rozmazat. Tyto sraženiny na obrázku jsou tvrdé. Připomínají chrupavku,“ tvrdí Tarabová. Kde a kdy vznikl údajný odběr, však nenapsala. Podle vyhledávače Google je na prvním obrázku borůvkový džem. Na druhém plazma před zpracováním.

Že by se jakkoliv lišila krev očkovaných a neočkovaných lidí, je absolutní nesmysl. NHS Blood and Transplant v UK uvedla, že nepozorovala žádný rozdíl v krvi mezi dárci krve, kteří byli očkováni, a těmi, kteří nebyli. Také se uvádí, že barva krve není ovlivněna očkováním a je primárně určena úrovní kyslíku v krvinkách. Je důležité si uvědomit, že barva krve se může lišit z různých přirozených důvodů a nemusí nutně indikovat zdravotní problém dárce nebo znamenat, že krev nemůže být použita pro pacienta. Hematologické stanice při darování krve už ani nerozlišují, zda dané osoby jsou očkované a proti čemu.

Krev očkovaných a neočkovaných lidí zkrátka nelze rozlišit. Znám je případ, kdy Soňa Tatarová se rozhodla konfrontovat jednoho z dezinformátorů Jakuba Šťastného. Pokusila se ho přesvědčit, zda by před ní dokázal zjistit, která krev z několika vzorků je krví očkovaného a neočkovaného pacienta. To však Šťastný odmítl. Odvolával se i na to, že by ho „systém zlikvidoval“.

Tip nám zaslal Václav Feigl


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.