Například analytik Roman Máca na toto upozorňuje velmi často. Mezi vlasteneckou scénou jsou sbírky na nejrůznější demonstrace, iniciativy, strany i konkrétní lidi naprosto běžné a na účty od důvěřivých lidí putují desetitisíce a statisíce. Příkladem může být Pavel Zítko, který si za peníze důvěřivců tankuje pohonné hmoty, Ladislav Vrabel, který žije často v Srbsku nebo nyní Jindřich Rajchl. Podle Jiřího Černohorského však prý existují výjimky. Má jí být například Lenka Tarabová. Jenže i ta vybírala od důvěřivců peníze.

Rok zpátky rozesílala soukromé zprávy, že je v nouzové situaci, protože údajně kvůli své pověsti nemůže najít práci. Lenka Tarabová v lednu 2021 skončila na pozici seniorské ombudsmanky kvůli žluté židovské hvězdě, na které byl nápis „neočkovaný“. Chtěla tím upozornit na údajnou diskriminaci neočkovaných a srovnávala to s holocaustem. Za to dostala výpověď. Od té doby byla bez práce. „Chtěla bych požádat o finanční pomoc. Jakoukoliv,“ psala v srpnu 2022 Tarabová lidem. Tehdy si prý peníze i půjčila, ale údajně je ještě nevrátila.

Černohorský si ve videu stěžuje na další význačnou osobnost této scény Renatu Bernardi, která zase vybírá peníze přes projekt Šalingrad nebo Cvrčky nežeru.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.