Náš web se již zmiňoval o sedmdesátileté lékařce z Přeštic Anně Urbanové, která ve své ordinaci vyvěsila, že vakcína Pfizer proti COVID-19 „je experimentální vakcínou s neznámými dlouhodobými následky po dvou až deseti letech i více letech s možným poškozením plodnosti“.

Podle odborníků přitom nikdy nebylo prokázáno, že v návaznosti na očkování může dojít k poruchám plodnosti. „To spolu vůbec nesouvisí. Žádné důkazy o tom, že má očkování vliv na plodnost, neexistují,“ uvedl již dříve gynekolog a porodník Ondřej Šimetka z Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava.

Z vyjádření Urbanové pro iDNES.cz poté vyplynulo, že očkování nedůvěřuje ani u dospělých, nevěří ani oficiálním statistikám úmrtí na covid-19 či validitě výsledků PCR testů. Lékařka se následně vyjádřila i pro dezinformační TV Šalingrad.

Novinářům poté rozeslala vyjádření, ve kterém tvrdí, že vir SARS-CoV-2 nebyl vůbec izolován a počty úmrtí na COVID-19 svedla na vakcíny. Při údajném neexistujícím důkazu o izolaci viru se odvolává na CDC. CDC však tvrdí přesný opak a popisuje desítky studií dokazující izolaci viru a nabízí ho laboratořím.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com