Náš server už 19. března 2020 informoval, že „informace“ zveřejněná na Aeronetu, podle které americké Centru pro kontrolu a prevenci nákaz potvrdilo, že na nový koronavsirus v USA umírali lidé už před vypuknutí epidemie, v Číně, je lživá.

Antonín Baudyš byl už následující den nucen přiznat, že napsal nesmysl, ale hned uvedl odkaz na jinou dezinformační stránku, kanadský Global Research, což je striktně prokremelský a protiukrajinský web, jehož zřizovatelem je emeritní profesor ekonomie, ale především kanadský konspiracista Michel Chossudovsky. Autorem článku, na který odkazuje Baudyš, je poradce a obchodník v důchodu, Larry Romanoff, jinak pravidelný přispěvatel výše zmíněného webu.

Baudyš ovšem nepolevuje ve svých blábolivých konspiračních příspěvcích o koronaviru a šíří spekulace o tom, že zpěvačka Madonna je zapojena do globálního spiknutí. A Katy Perry také. A což teprve Madonino album Madame X… Prostě úroveň Petra Hájka a Protiproudu.

Nesmysly Baudyš píše i v diskusi pod svým příspěvkem adorujícím Andreje Babiše. Charakteristické je, že se do diskuse zapojil i antisemita a konspiracista Jan Korál, který suverénně píše o „účinných lécích“ na Covid-19, ačkoli nejsou dosud dokončeny studie. Korál navíc ani nemá ponětí, že jeden pacient, který u nás dostal remdesivir, není součástí studie účinnosti léku, ale medikament dostal z humanitárních důvodů. Korál nemusel nic snášet, články o již existujících lécích, které by snad bylo možné použít, už vycházejí, takž medicína určitě nemusí čekat, až jí Korál, hvězdopravec Baudyše nebo dramaturg a ezoterika Calábka něco poradí.

Další Baudyšův učedník Váňa opět spojuje – jak už stejně učinil Baudyš – s loňskou simulací koronavirové pandemie na Univerzitě Johnse Hopkinse. Je to – jak už v našem mediálním prostoru zaznělo, že to má stejnou logiku jako vinit hasičská cvičení z vyvolávání požárů.

Baudyš také přizvukuje Miroslavu Pavelkovi, pro kterého jsou choromyslné bláboly ruského videoblogera Pjakina, oblíbence našich „alternativců“, zjeveným evangeliem. Na Pjakina se ostatně odvolává i Baudyš sám.

Máme tedy co do činění s dalším omíláním a šleháním lží a nesmyslů, které jsou projevem magického a konspiračního myšlení. Snad by ale tito naši „odborníci“ mohli vysvětlit, proč by virus měli použít Američané proti Číně, když jsou nyní sami postiženi nejvíce na světě. Při cvičení na Hopkinsově univerzitě přece byly představeny modely, jak se virová nákaza může šířit. Už jen v tom se ukazuje nekonzistentnost takových úvah.


Profilový obrázek

author