Masové zatýkání doprovázelo nenásilnou demonstraci, která se konala tuto sobotu v Moskvě. Podle serveru OVD-Info, který se specializuje na policejní zákroky, zadržela policie téměř 800 účastníků demonstrace. Dramatický průběh měla i minulá sobotní nepovolená demonstrace za svobodné volby v Moskvě. Policie zatkla u moskevské radnice přes 1000 účastníků. Policisté lidi zadrželi v centru Moskvy během nepovolených demonstrací, které svolala opozice kvůli (účelovému) vyloučení části kandidátů z komunálních voleb. Ty se budou konat na začátku září.

Zajímavé je, že tzv. „alternativní média“ se každý týden věnují protestům Žlutých vest v Paříži. Nikoliv však situaci v Moskvě. Aeronet? Ani zmínka. AC24? Ani slovo. Sputnik? Jak jinak, ani čárka. Snad jen Protiproud celou věc svedl na západ, protože on přece prý také zasahuje do voleb. Čerpá samozřejmě z ruského zdroje. Nějak si nevzpomínám, že by se na západě někdo snažil divákům vnutit, že strany mají v součtu přes 126% hlasů.

Infosecurity.sk upozorňuje, že stejná situace nastala v Slovensku. V hlavních dezinformačních médiích ani zmínka. Inu, nestranná žurnalistika.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com