Majitel společnosti Empresa Media Jaromír Soukup našel své limity. Alespoň to tvrdí. Důvodem má být nominace Heleny Válkové na ombudsmanku a potažmo i to, že prezident Miloš Zeman ji podpořil v současné funkci zmocněnkyně pro lidská práva. Jak známo, Helena Válková neobratně vysvětlovala své činy za komunistického režimu, kdy se na jedné její práci podílel i bývalý komunistický prokurátor Josef Urválek.

„Každý máme své limity. A mým je, že odmítám dávat prostor lidem, kteří hájí vrahy. Urválek byl stejný vrah jako Eichmann. A pokud v tom nejsme s panem prezidentem zajedno, tak nevím, zda jsme schopni v něčem jiném spolu najít společnou řeč,“ napsal Jaromír Soukup v pondělí na Facebook. Následně Jiří Ovčáček oznámil svůj závěr, že pořad Týden s prezidentem na TV Barrandov vyčerpal svůj potenciál. Zda to alespoň konzultoval s prezidentem nebo je to na Hradě on, kdo rozhoduje, čeho se bude prezident účastnit, nedoplnil.

Své limity začal Jaromír Soukup hledat počátkem letošního roku. Už na Tři krále například souhlasil s tvrzením v jeho časopisu TÝDEN, že „Václav Havel se zařadí vedle Karla IV., Jiřího z Poděbrad, J. A. Komenského či T. G. Masaryka. Éru Václava Klause či Miloše Zemana ale školní dějepis zřejmě odbude jen pár větami.“ Tím naštval nejednoho svého fanouška.

Co vedlo Soukupa k hledání morálních limitů je předmětem spekulací a náš web není od toho, aby spekulace přiživoval. Připomeňme však, že dříve neměl Jaromír Soukup morální limity zvát do svého pořadu například antisemitu Adama B. Bartoše nebo dezinformátora Žarka Raptora Jovanoviče. Tak se snad brzy dozvíme, co je příčinou tak rychlé otočky.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.