Festival Prague Pride vyvolává rok, co rok emoce. Ne jinak tomu bylo letos, kde bylo například na sociálních sítích znát rozdělení společnosti v otázce LGBT problematiky. Letos jsme zatím nezaznamenali žádný vyloženě dezinformační článek, který by byl masivně sdílen. Jiná situace ovšem byla na sociálních sítích.

Poslanec a místopředseda SPD Radim Fiala a také aktivista Zdeněk Chytra začal upozorňovat, že průvodu se účastnili i pedofilové. Organizace Prague Pride se však proti jejich účasti několikrát distancovala. “Pokud vím, nikdo z organizačního týmu letos ČEPEK v průvodu neviděl, ale pokud to tvrdí, asi tam byli,” napsala nám mluvčí festivalu Bohdana Rambousková. V třicetitisícovém průvodu je těžké ohlídat všechny účastníky. To samé platí pro skupinku satanistů. I na ty upozorňoval Radim Fiala. Z menšího průvodu v Bratislavě byla skupinka vyhozena.

Na různých vlasteneckých a konzervativně laděných skupinách se začal v souvislosti s Prague Pride šířit tento obrázek.

Autoři se snaží naznačit, že i festival nese vinu na tom, že muži už nejsou tak velcí, „namakaní“ a podobně. Ideál krásy není naším tématem, nejsme ani bulvár. Tak snad jen fakticky. Studie nedokazují, že by se nějak měnila velikost mužských penisů. Naopak muži jsou, co se výšky týče vyšší a vyšší (1, 2). V České republice se čím dál častěji také vyskytuje nadváha.

Do protiakcí proti festivalu Prague pride se zapojila jen několik desítek lidí především z ultrapravicové scény. O úrovni těchto lidí si můžete udělat obrázek například v tomto videu:

Dezinformační scéna se mezitím sešla na zámku Přičovy. Na pozvání Petra Hamla přijel například předseda DSSS Tomáš Vandas nebo také zakladatelé svobodného rádia Vladimír Kapal a Soňa Zikmundová. Připomeňme, že Vladimír Kapal o sobě na přednáškách šíří storky, že například byl poslancem a hlasoval proti rozdělení ČSFR. To samozřejmě není pravda, protože poslancem nikdy nebyl. Kromě těchto bizarních osobností se však setkání účastnili i například Zemanem vyznamenaná Lenka Procházková, bývalý ministr bez portfeje Jaroslav Bašta nebo nominant SPD do senátu a rváč z pražského metra Ladislav Jakl. Na vlasteneckém setkání pořádaném Sdružením přátel bílého heterosexuálního muže diskutovali o patriotismu a tradičních hodnotách.

V panelové diskuzi s názvem „Vlastenectví – morálka – genetika“, kterou moderoval kontroverzní novinář Milan Vidlák, se tak například o svůj pohled s posluchači podělil zakladatel platformy Islám v ČR nechceme a biolog Martin Konvička, neúspěšný kandidát SPD do Rady ČTK Michal Semín či publicisté Alexandr Tomský a Benjamin Kuras. Před začátkem první debaty padne i poděkování Středočeskému kraji, který z fondu hejtmanky akci podpořil 50 tisíci korunami. „Žádost zněla jinak,“ řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová Deníku N. 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.