Václav Vlk starší je přispěvatelem Neffova Neviditelného psa už od roku 2006. V dnešním článku se budeme věnovat třem jeho textům z ledna 2021.

Prvním z nich je rozhovor Co by nás čekalo za vlády Pirátů (2. 1. 2021), převzatý, jak se už v případě Neviditelného psa stalo tradicí, z dezinformačního webu Parlamentní listy. Autor se coby naprostý amatér pouští v souvislosti s aktuální koronavirovou pandemií do historických vývodů. O justiniánském moru například tvrdí: „Je více než pravděpodobné, že také umožnil společný útok Avarů, Slovanů a Peršanů na oslabenou Byzanc-Konstantinopol. Útok v roce 626, kterého se zúčastnily desetitisíce Slovanů, však ztroskotal. Byzantská říše ještě naposledy přežila. Slované se pak vzbouřili proti Avarům a pod vedením Sáma roku 623 je vyhnali ze střední Evropy a dokonce se ubránili největší tehdejší vojenské mocnosti, Francké říši. Pád oslabené Byzance, vytváření národů ze slovanských kmenů a ihned následný konflikt s Franky (Germány) na více než tisíc let změnily mapu Evropy.“ Kamnář Vlk zcela popletl historické události, protože ona oslabená Byzantská říše vydržela až do roku 1453 (pokud tedy pomineme její rozbití křižáky a existenci Latinského císařství). Kéž by každý oslabený stát vydržel stejně dlouho! O několik odstavců dál už Vlk hovoří o Byzanci zničené justiniánským morem a zničení Římské říše (snad tedy přesněji Západořímské) postupem Germánů, ačkoli šlo o multikauzální záležitost (viz např. zde či zde).

Dále Vlk píše: „Mor jen dále urychluje politické a ekonomické změny, u nás nástup německých kolonistů na žádost českých králů, to vede k době Karla IV. a následně k rozkladu státu a husitského hnutí. Politické a ekonomické změny jsou tak velké, že vše skončí až třicetiletou válkou 1618 až 1648.“ Autor zde opět dokazuje svou naprostou ignoranci. Organizovaná německá kolonizace pohraničí probíhala ve 13. století, neměla tedy nic společného se zmíněným morem ve druhé polovině 14. století. Těžko pak tedy lze vysledovat linku až ke Třicetileté válce a už vůbec není možné připisovat husitství a další vývoj opět monokauzálně pouze moru.

V části věnované umělcům odpověděl Vlk na otázku takto:

„Mezi obory a činnosti nejvíce zasažené v důsledku přijatých opatření a omezení patří kultura. Prezident si k tomu neodpustil drsný bonmot, že „umělci vytvořili svá nejkrásnější díla tehdy, když byli hladoví“. Zpěvák Janek Ledecký na to vzápětí zareagoval, že nejsmutnější je, že se voličům Miloše Zemana tahle rétorika a tenhle postoj líbí, protože umělcům závidí svobodu a to, že se živí tím, co je baví. Trefil tím vysvětlením hřebík na hlavičku?
Janek Ledecký už pochopil, že šlápl do lejna a omluvil se. Když je krize, kultura to má vždy těžké. A zvláště ti, co nejsou každý den v televizi anebo v Blesku. Ti obyčejní „umělci“, ti, co neberou na večírcích multinárodních firem za večer statisíce. Anebo nehrají v idiotském seriálu. Takže dneska se ví, že mnoho umělců prostě slezlo z jeviště, přestalo sochat a zpívat a šlo dělat takovou tu obyčejnou práci. Ledecký nepochopil, že se našim hvězdám stalo to, co se děje běžným pracujícím už od roku 1989. To najednou zmizela družstva toho či onoho, zmizely PZO, ale i JZD a státní statky, zavřely se doly, hutě, cukrovary a tak dále. Takže je to tak, že prostě na „těžké frajery“ taky došlo. Když se musel soustružník naučit práci na PC a rozvážet zboží, přestože to byl výborný soustružník, tak co by „umělec“ nemohl jít dělat třeba na bagr. On přišel o řemeslo, my přijdeme o umění, ale svět se nezboří. Lidi si jen řekli: „Tak tady to máte, vy vykřikující hošánkové, abyste věděli, jak se musí žít za 25 tisíc hrubého. Když můžeme my, zkuste to i vy. Když jste tak chytří, udělejte to, jak slibujete už třicet let, a zajistěte nám platy jako v Německu. A budeme vám fandit. Jinak si račte sami čuchnout, jak voní obyčejná práce.“

Vlk se dopouští nepochopitelné zkratky, když tvrdí, že umělci někomu něco slibovali ohledně řízení státu. Jeho postoj k umělcům je zemanovsko-bulvárně přezíravý, koneckonců jejich označení dává do uvozovek. On samozřejmě není každý Bohdalová nebo Donutil, herci na oblasti moc dobře vědí, jak se žije za 25 000 hrubého.

O politických stranách se autor naprosto manipulativně a demagogicky, s využitím falešného argumentu ad Hitlerum a za použití insinuací vyjadřuje takto:

„STAN je parta místních funkcionářů vhodná do nějakého takového „socialismu s lidskou tváří“. Piráti jsou nebezpečná protonacistická strana, která má v plánu opozici zavřít, boháče ožebračit a sebrat jim majetek, z lidí udělat poslušné věřící nového náboženství, co budou do práce jezdit na kole jako před 40 lety v Číně. Nechápu, jak je někdo s mozkem může volit. Snad taková mládež, co kdysi volila Hitlera a Gottwalda. Piráti na pohled nevypadají špatně. Jsou jakoby moderní a chytří, často vzdělaní a mladí. To jo. Ale to byli Hitler, Himmler, Fritz Todt, Goebbels, Heydrich, Lenin, Zinověv, Kameněv, Pol Pot a Mussolini také, že?! Něco podobného se zmocnilo vlády na Slovensku a už se pořádají hony na politiky, policisty, podnikatele za velké mediální pompy. A k zavření stačí jeden „spolupracující svědek“ a už je tady důkaz. Šup s dotyčným do kriminálu. Odkud to známe? Od Ištvana a Šlachty? Ale u nás to nakonec moc nevyšlo, co? Ale co třeba že by si hrál Matovič na Erdogana za cizí peníze? Tohle by nás čekalo za vlády Pirátů.
Ta druhá parta, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL je skupina naprosto neschopných šíbrů, co se tak vzájemně nenávidí, že by nebyli schopni se dohodnout ani na předpovědi počasí.“

Po dotazu na hnutí Lidé PRO se lze dočíst další snůšku demagogických blábolů, pomluv a scestných analogií tradičně čerpaných z internetových žump:

Nemůže proto volebními trumfy zamíchat spolek Lidé PRO Mikuláše Mináře?
Nový výlupek „dovezené“ a po pseudohavlistech zděděné politiky? Většina dnešních „pseudoláskařů“ nemá a neměla s Václavem Havlem duševně nic společného. Mikuláš Minář má podle svého vyjádření plán vybudovat „spravedlivý hněv lidu“, tedy něco jako byly za Mussoliniho nejprve Fasci di Combattimento (bojové svazky – od toho název fašismus). Pak je stačí za pomoci členů a sympatizantů různých „politických neziskovek“ od genderistek přes zelené fanatiky, Antifu, Přátele palestinského lidu, a různé rváče a verbež, cosi, co se v USA skrývá třeba pod organizací „Black Lives Matter“, předělat na „černé košile“. A pak táhnout jako Mussolini na Řím a Gottwald na Prahu, a tak vytvořit „lidovou vládu“. Dokonce na Letné v listopadu 2019 podobnými slovy jako Mussolini v Neapoli 22. října 1922 veřejně vyhlásil za hysterického jásání pokrokových umělců a umělkyň, kteří mu veřejně přísahali věrnost, že „My se chceme stát státem!“.

 

V druhém článku Trumpistická lůza! z 9. 1. 2021Vlk nejprve bagatelizuje obsazení washingtonského Kapitolu, ačkoli v té době se už vědělo o několika mrtvých. Mezi řádky naznačuje, že šlo o levičáky, neopomene zmínit lži o ukradených volbách, v souvislosti s Joe Bidenem hovoří o „marxisticko-nacistické ideologii“ (což velmi připomíná ruské nesmysly o „židofašistech“), aby pak k záběru přišel s dalším falešným argumentem „ad Hitlerum“:

Bohužel, televizní reportér ČT z Washingtonu to měl těžké. V rámci „notiček“ a politické korektnosti vykládal o pravicových nacistických bojůvkách. Ovšem když se občas ohlédl přes rameno, musel přiznat, že to vypadá poněkud jinak. Mezi kamerou a Kapitolem s obsazeným schodištěm demonstranty by zachyceny v obraze dvojice či skupinky procházejících se mladých i starších osob, často v doprovodu dětí. Mezitím se proplétaly podivné figury, pomatenců, a exhibicionistů, jaké my jsme prvně viděli v Praze až na prvních pochodech homoušů, leseb, bisexuálů a dalších podobných zvaných Prague Pride.
[…] Ne, že by tam jistě nebylo určité množství magorů a lauzrů, kteří se vyskytují všude. Ovšem slova o rozzuřených a násilných demonstrantech, ničících vše kolem sebe, doprovázená záběry lidí, kteří v sálech chodí pěkně mezi „muzejními červenými šňůrami“ na mosazných sloupcích, stojích volně na podlaze, a jak jakýsi muž v uniformně napomíná „trumpistického lůzra“, aby šel ihned na tu šňůru (jako u nás na hradech a zámcích), k čemuž se přidávají další členové „trumpistické lůzy“ ukazuje, kam se až euroamerická novinařina dostala.
[…] Pohled na americké politické panstvo, které právě chce prohlásit na amerického presidenta Joea Bidena, za nímž stojí totalitní a marxisticko-nacistická ideologie, jak leží na zemi a třese se, byl nezapomenutelný.
[…] Oproti „světovým politikům“ totiž věděli, že volby presidenta USA jsou velice pravděpodobně „cinknuté“. A že je o tom přesvědčena velká část 74 milionů 222 958 voličů Donalda Trumpa. Kteří jsou v posledních letech neustále uráženi, ponižováni a označováni za „vidláky z venkovanů, za nevzdělance a, fašisty a rasisty. A kteří už toho začínají mít akorát tak dost. Z toho, co jsem za svůj život zažil a naučil se, byla tahle „Vzpoura davů“ (viz Ortega y Gasset) jen předehrou dalších dějů.
Abraham Lincoln prý řekl: „Můžete dlouhodobě lhát některým lidem a můžete krátkodobě lhát všem lidem. Nemůžete ale dlouhodobě lhát všem lidem.“ A tady už se lže až příliš dlouho. A hecují se davy, vytváří se nová šlechta a noví nevolníci a část elit touží po neomezené moci. Jako Lenin, Hitler, jako Mao.

Ve svém třetí článku „To by bylo, aby se to nepovedlo“ z 21. 1. 2021 Vlk nejprve nesmyslně blábolí o vítězství Finska ve Stalinem vyprovokované zimní válce (podle této logiky tedy Finsko navzdory vyhrané válce muselo Sovětskému svazu postoupit území). Poté už recykluje (bělo)ruskou oficiální propagandu, podle níž protesty v Bělorusku byly organizovány zvenčí. Vlk totéž ve shodě s našimi a ruskými dezinformátory uvádí, že tomu stejně bylo i na Ukrajině a v arabských zemích (implicitně tím říká, že lidé v oněch zemích vůbec nemají vlastní vůli). Vychvaluje si přitom, jak se při demonstracích v Bělorusku nerabuje a nezapaluje – ale už nějak zapomíná uvést, že ozbrojené složky tam lidi mučí a několik jich i zabily. Naprostou prázdnotu svých pseudoargumentů se tradičně snaží přebít nadávkami:

„Až do okamžiku, kdy byly pravděpodobně zfalšovány poslední presidentské volby. Už předtím ovšem „spojení pokrokáři všech zemí“ vedli politickou ofenzivu s údajným cílem „více demokracie“ pro Bělorusko. S podtextem nedovolit, aby nový báťuška car Putin Bělorusko moc přivázal k Rusku. To, že se tomu Lukašenko cukal, se bralo jakoby nic. Bylo potřeba udělat něco zásadního a zavést v Bělorusku „tu pravou demokracii“, jak si ji představují třeba američtí vysokoškoláci. A nejlíp, abychom tam my vybudovali „nový pokrokový svět“.
Po „úžasném úspěchu“ všech těch barevných revolucí a arabských jar podporovaných a ideově řízených západními idioty – od politiků po pokrokové studenty – došlo před roky na Ukrajinu. Západu by se hrozně líbilo, kdyby posunul hranici případného budoucího protivníka co nejblíž k Moskvě. Tak jako se kdysi Stalinovi povedlo posunout hranici až skoro k Varšavě.
Výsledek známe. Občanská válka, rozvrácený stát, odtržené průmyslové a relativně bohaté provincie vyhlásily samostatnost. Doněcká a Luhanská lidová republika dnes patří prakticky Rusku. Plus Krym. No prostě úspěch jako v Sýrii, Lybii, Libanonu atd. atd.
[…] Jistě, v Bělorusku jsou neustálé demonstrace, ale oproti USA se na nich nerabuje, demonstranti nestřílí po lidech bránících své majetky, nehoří celé části měst…
Takže Lukašenko (a Putin) byli veřejně potrestáni, odsouzeni a označeni za vyvrhele. To bude mít své následky.
V podstatě lze říci: To by bylo, abychom Bělorusko ještě víc nerozeštvali a „naše pravda“ pak nezvítězila. Nikdy a nikde se to prozatím úplně nepovedlo.
Také to ovšem lze říci jinak: To by bylo, abychom to Bělorusko doslova nenarvali Rusku do náruče.
Skutečně Putin a Čína velkou část těchhle „pokrokářů“ neplatí? Že by byli tahle blbí sami od sebe? No, možné to je. Vzpomeňte si na prvomájové průvody v padesátých letech u nás. Diktatura jako řemen, tisíce lidí v kriminálech, venkov a soukromníci zlikvidováni a mladí svazáci a soudruzi odboráři jásali v průvodu pod nadšeně nesenými obrazy vrahů.

Závěr

Ukázky dokládají, že Václav Vlk během let sklouzl k psaní guláše složeného z pomatených historických analogií, prokremelských lží, jakož i dezinformací z antisemitské žumpy zvané Aeronet (o tom jsme psali už v roce 2019 v článku Dosáhl Neffův Neviditelný pes dna? Václav Vlk starší o Milionu chvilek.) Začíná už tak silně připomínat Břetislava Olšera s jeho grafomanským choromyslným webem Rukojmí.

Uvedené články jsou zároveň důkazem, že kvalita textů jak Václava Vlka, tak i zejména Neviditelného psa coby média je trvale sestupná, protože do něj může přispívat každý, kdo je obrazně řečeno schopen udržet tužku. Ještě se tedy Ondřej Neff chce hrdlit, že jeho internetový časopis nepublikuje dezinformace?


author