Další personou, která se objevila na Svobodném rádiu, je předsedkyně Aliance pro rodinu Jana Jochová. Vystoupila na něm 15. ledna 2021. Rozhovor poskytla známému dezinformátorovi Zdeňku Chytrovi. O projektu Svobodné rádio náš web již také psal. Jedná se o projekt Vladimíra Kapala, který si o sobě například vymýšlí, že byl poslancem.

Jana Jochová vystoupila dva dny poté, co na Svobodném rádiu vyšel rasistický článek Martina Kollera „Rasový virus“, ve kterém se píše: „Nelze se proto zbavit dojmu, že COVID společně s vakcinací Pfizerem (COMIRNATY 500) může být správnou cestou, či jednou z efektivních cest k depopulaci evropské části bílé euroasijské rasy, která vytvořila současnou světovou civilizaci a pokrok.“

A proč by nás Aliance pro rodinu měla zajímat? Aliance měla minulý rok v září organizovala konferenci V4 Family pod záštitou Andreje Babiše. Alianci zároveň podporují různí poslanci a poslankyně, nejvíce pak KDU-ČSL.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.